08 czerwca 2018

Dwa medale dla siatkarek

Ogromnym sukcesem zakończył się udział siatkarek ze Śmigla w Finale Wojewódzkim rozgrywek o Puchar Kinder + Sport, który został rozegrany 27 maja 2018 r. w Rokietnicy. Trzy z czterech zespołów reprezentujących UKS Śmigiel awansowało do pierwszej czwórki walczącej o medale i awans na Mistrzostwa Polski.

Zawodniczki ze Śmigla zdominowały rywalizację w kategorii „trójek”, dziewcząt urodzonych w 2006 r. Pierwszy zespół w składzie: Zofia Świdzińska, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Natalia Primel oraz Julia Ranka wygrał wszystkie spotkania, a w ostatnim meczu pokonał faworyzowany zespół gospodarzy z Rokietnicy 2:0 i zasłużenie wywalczył złote medale i awans na Mistrzostwa Polski do Zabrza. Drugi zespół w składzie: Maria Franek, Rozalia Kamieniarz, Aleksandra Jakubiak i Maja Kaminiarz zajął 3 miejsce i wywalczył brązowe medale. Trzeci zespół ze Śmigla grający w składzie: Raisa Zdziabek, Martyna Markowiak, Marika Bossy, Agata Frąckowiak, Zuzanna Maślankiewicz zajął IX miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii „trójek” została wybrana Zofia Świdzińska ze Śmigla.

Pechowo zakończył rywalizację zespół „czwórek”, dziewcząt urodzonych w 2005 r., który stosunkiem setów przegrał medale srebrne i brązowe. Do sukcesu zabrakło niewiele. Klub ze Śmigla reprezentowały: Wiktoria Stachowiak, Weronika Szuster, Weronika Furmaniak, Ewa Śmigaj, Wiktoria Lemańska, Martyna Sobierajska.

Mistrzostwa Polski z udziałem śmigielskich zawodniczek zostaną rozegrane w dniach 6-8 lipca 2018 r. w Zabrzu.

Wszystkie zespoły prowadzone były przez trójkę trenerów: Ryszarda Primela, Michała Omieczyńskiego i Zbigniewa Wieczorka.