26 października 2020

Małe i duże sukcesy

Zawodnicy KS Polonia Śmigiel: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska oraz Piotr Wieczorek walczyli o tytuł Mistrza Polski w Indywidualnych oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w pierwszym tygodniu października w Krośnie.

W piątek rywalizację rozpoczęły dziewczyny w rozgrywkach drużynowych. Pierwszy mecz wygrały 3:0. W kolejnym spotkaniu, pomimo świetnej postawy i przy prawie 2 godzinnym boju uległy Bronowiance Kraków 1:3. Rywalizację zakończyły na 9 lokacie.

W grze indywidualnej najlepiej spisała się Kasia zajmując 17 miejsce. Weronika zakończyła rywalizację na miejscu 33. W grze podwójnej Weronika i Kasia zajęły 9 miejsce. Julia Borowska zakończyła zawody na miejscu 49. Na podobnym poziomie zawody zakończył debiutant na Mistrzostwach Polski - żak - Piotr Wieczorek.

***

Troje zawodników KS Polonia Śmigiel wzięło także udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski LZS. W zawodach, które odbyły się od 17 do 18 października br. w Brzegu Dolnym klub reprezentowali: Weronika Trybuła, Katarzyna Nowak oraz Krzysztof Katafiasz.

Najlepszy wśród młodzieżowców okazał się Krzysztof. W finale pokonał swojego rywala 3:0 i zdobywając mistrzostwo kraju zaliczył swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.

Kasia od pierwszej gry grała pewnie, co w późniejszej fazie turnieju pozwoliło jej na eliminowanie najlepszych zawodniczek w kraju. W finale śmigielska zawodniczka uległa występującej w ekstraklasie kobiet nr. 1 turnieju Natalii Bogdanowicz 1:3. Weronika zakończyła mistrzostwa na miejscu 7.