21 marca 2019

Mistrzynie rejonu

Szkoła Podstawowa w Śmiglu została Mistrzem Rejonu Leszczyńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Turniej z udziałem 6 mistrzów powiatów rejonu leszczyńskiego został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie. W rozgrywkach grupowych zawodniczki SP Śmigiel pokonały 2:0 zarówno SP Piaski, jak i SP 4 Rawicz. W półfinale przeciwniczkami były dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Kaszczorze. Śmigielski zespół wygrał bez problemów 2:0. Najtrudniejsze zadanie czekało na dziewczyny w finale, w którym rywalizowały z dziewczynami o rok i dwa lata starszymi od siebie.

Po emocjonującej grze śmigielska drużyna uzyskała awans do półfinału mistrzostw wielkopolski.