03 lipca 2019

Świętojański bieg

Sobotni Nocny Bieg Świętojański rozpoczął się od rywalizacji w marszu Nordic Walking. Trasę liczącą 5 km najszybciej pokonali: Iwona Maślanka oraz Sławomir Rosadziński. Na drugich miejscach uplasowali się: Marysia Przybyłek i Jacek Gutek, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Natalia Rosadzińska oraz Grzegorz Krugiołka.

Kilkanaście minut później na linii startu ustawili się uczestnicy biegu na 5 i 10 kilometrów. Pierwszy na metę, na dystansie 5 kilometrów, wbiegł Łukasz Gembalski, który do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Tomaszem Musiał. Ostatecznie z czasem 16 minut 47 sekund zwyciężył Łukasz Gembalski. Trzeci linię mety przekroczył Kacper Taterka. Wśród Pań triumfowała Martyna Zielińska, która do pokonania 5 kilometrów potrzebowała 21 minut 58 sekund. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Szuster, a trzecia Patrycja Stępień. Bieg na 10 kilometrów zgromadził najwięcej uczestników, jednak kilka osób podczas biegu zmieniło dystans na krótszy. Jako pierwszy na mecie 10 kilometrowej trasy zameldował się Szymon Belgrau z Międzyrzecza, który osiągnął czas 33 minut 43 sekund. Drugie miejsce zajął Dawid Miaskowski, a trzecie  Daniel Bosy. Wśród Pań triumfowała Katarzyna Nowak, która pokonała trasę w 42 minuty i 51 sekund. Druga na mecie zameldowała się Alicja Michalska, a trzecia Barbara Jarosińska. Na dystansie 10 kilometrów biegaczy nagrodzono także w kategoriach wiekowych. Oto zwycięzcy: kategoria K/M 20: Patrycja Urbańczyk, Dawid Dębowiak, kategoria K/M 30: Anna Szymańska, Albert Pelec, kategoria K/M 40: Małgorzata Terczewska, Marcin Wróblewski, kategoria K/M 50: Beata Skałecka, Mirosław Gembalski, kategoria K/M 60: Andrzej Świętek, kategoria K/M 70+: Ksawery Napierkowski.

Za linią mety na każdego uczestnika biegu czekał pamiątkowy medal, zaś najlepsi otrzymali puchary lub statuetki oraz nagrody rzeczowe. Łącznie w biegu świętojańskim wzięło udział prawie 150 zawodników.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Klub Sportowy Speed Feet’16. Pomocą służyli także strażacy, policjanci, członkowie ŚTC oraz pracownicy ZGKiM Sp. z o.o. w Śmiglu.