fb Wirtualny spacer
02 marca 2021

Weekendowe zmagania tenisistów

Ostatni weekend lutego dla tenisistów Polonii oraz Orląt był bardzo intensywny.

27 Lutego zawodnicy Polonii: Jakub Jankowski, Wojciech Walencki i Krzysztof Katafiasz wzięli udział w półfinale Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w Ostrorogu. Zmierzyli się z KR-S fairPlayce Invest House Plus Poznań, LKS Błękitni Niechłód oraz UKS Nałęcz Majster Ostroróg. W pierwszym pojedynku zawodnicy Polonii okazali się lepsi od gospodarzy i zakończyli rozgrywki wynikiem 4:1. W finale śmigielscy zawodnicy okazali się lepsi od Błękitnych, wygrywając mecz 4:1.

Wygrany turniej w Ostrorogu zapewnił tenisistom Polonii awans do finału Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej.

Dzień później młodziczki i młodziki Polonii wzięli udział w I Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Zawody w kategorii żeńskiej wygrała Aleksandra Przybylska, która wywalczyła awans na GP Polski w Dębicy. Ze startów w zawodach zwolniona była Julia Borowska posiadająca limit imienny na GP Polski. Zuzanna Wieczorek uplasowała się na miejscu szóstym. To duży sukces dla Zuzanny, biorąc pod uwagę, że zagrała z koleżankami starszymi o 3 lata. Chłopcy: Piotr Wieczorek, Jakub Handke i Adrian Leśniczak mieli mniej szczęścia. W pierwszej 10 znalazł się tylko Piotr zajmując 9 lokatę.

27 Lutego w Czaczu z okazji 25-lecia Stowarzyszenia GLKS Orlęta Czacz rozegrano pierwszy okręgowy turniej Skrzatów i Skrzatek.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Lena Adamczak. Miejsce 5 wywalczyła Emilia Weinert, 6 Gabryela Marcinkowska, 7 Maria Marcinkowska i 9 Maria Ławniczak.

Wśród chłopców najwyżej, bo na miejscu 5, uplasował się Tobiasz Bartkowiak. Krystian Weinert zajął miejsce 7.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych