24 maja 2018

Kolejny sukces młodych siatkarek ze Śmigla

Dużym sukcesem zakończył się udział uczennic Szkoły Podstawowej w Śmiglu
w projekcie Enea Akademia Sportu, który rozgrywany był od października 2017 r.
w poznańskiej Arenie. Organizatorem projektu jest klub K.S. Energetyk Poznań, a sponsorem firma Enea. Do rywalizacji na parkietach siatkarskich przystąpiło ok. 300 zawodników
i zawodniczek. Turniej finałowy został rozegrany 23 maja. W finale wystąpiły zespoły wyłonione po wcześniejszych eliminacjach. W kategorii klas VI zawodniczki ze Śmigla grające w składzie: Wiktoria Stachowiak, Weronika Furmaniak, Ewa Śmigaj, Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska zajął II miejsce ulegając tylko zespołowi ze Środy Wlkp. Drugi zespół zajął w klasyfikacji końcowej V miejsce.

W kategorii klas V pierwszy zespół ze Śmigla okazał się najlepszym
w całym turnieju i zdobył złote medale. Do rywalizacji w tej kategorii szkoła ze Śmigla wystawiła aż 5 zespołów.