Ogólnokrajowe ćwiczenia systemów alarmowych „ALARM-26”
Szanowni Mieszkańcy,
informujemy, że w nadchodzący wtorek (21 lipca 2026) na terenie gminy Śmigiel w godzinach 7:00-19:00 uruchamiane będą syreny alarmowe. Ma to związek z planowanymi ogólnokrajowymi ćwiczeniami z zakresu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniu uderzeniami z powietrza pod kryptonimem „ALARM-26”.
W ramach testu sprawności systemu dźwiękowego, syreny mogą wyemitować dwa sygnały akustyczne:
- Ogłoszenie alarmu: dźwięk modulowany trwający 3 minuty (edytowano 20.07.).
- Odwołanie alarmu: dźwięk ciągły trwający 3 minuty.
Prosimy o zachowanie całkowitego spokoju. Emitowane sygnały mają charakter wyłącznie ćwiczebny i testowy. Po usłyszeniu syren nie należy podejmować żadnych działań.
Prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom, a w szczególności osobom co do których istnieje prawdopodobieństwo, że informacja powszechnie przyjętymi kanałami informacji może nie dotrzeć.
Ćwiczenia są realizowane na podstawie zarządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lipca 2026 r.








