fb Wirtualny spacer
29 marca 2022

Finał Bowlingowych Zmagań Sołectw

W niedzielę 27 marca w Family Club w Śmiglu odbył się finał Bowlingowych Zmagań Sołectw.

Turniej w Gminie Śmigiel odbył się po raz pierwszy z inicjatywy burmistrza Śmigla, a jego organizatorami byli: Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji oraz Centrum Kultury. W zawodach wystartowały 24 drużyny, które w wyniku losowania zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne.

Jak to zwykle bywa przy okazji tego typu zmagań poziom sportowy był bardzo zróżnicowany, ponieważ do rywalizacji stanęli zarówno ci, którzy w kręglarstwie stawiają swoje pierwsze kroki jak i ci, którzy mają za sobą już wieloletnie doświadczenie. Niezależnie jednak od poziomu zaawansowania każdy dobrze się bawił.

Po eliminacjach wyłonione zostały cztery drużyny, które zmierzyły się ze sobą w wielkim finale. Finał zakończył się zwycięstwem sołectwa z Poladowa, które zdobyło 591 punktów. Drugie miejsce przypadło ekipie z Nowego Białcza (488 punktów), trzecią lokatę zajęło Koszanowo z wynikiem 473 punktów, a czwartą Bielawy (460 punktów).

Wszystkie drużyny otrzymały puchary. W imieniu samorządu wręczył je Wiesław Kasperski - przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Organizatorzy dziękują za udział wszystkim sołectwom.

Fot. OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych