fb Wirtualny spacer
22 czerwca 2017

Grand Prix festiwalu dla Kornelii Kosmacz

Kornelia Kosmacz ze Stargardu zdobyła Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli „Muzol” 2017.

Przesłuchania konkursowe oraz koncert laureatów odbyły się w sobotę 17 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu. Wcześniej organizator informował, że festiwal odbędzie się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, jednak z uwagi na awarię wody w budynku szkoły, konkurs przeniesiono do Centrum Kultury.

Jak co roku, śmigielski festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło blisko 170 zgłoszeń z całej Polski. Do przesłuchań konkursowych jury zaprosiło 60 osób. Uczestników oceniali fachowcy, z festiwalem związani już od lat: Aleksander Maliszewski, Halina Benedyk oraz Marzena Osiewicz.

Tradycją stały się zajęcia warsztatowe organizowane w przeddzień festiwalu. W tym roku uczestnicy poznali techniki radzenia sobie ze stresem oraz poznali jak ważny jest wizerunek na scenie. Nie obyło się bez zajęć praktycznych. Warsztaty prowadził Łukasz Krupa z Gdyni, założyciel i instruktor projektu „Just Cover It” specjalizującego się w organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Gościem festiwalu był Jan Traczyk – wokalista i aktor musicalowy, wykonawca głównej roli w kultowym „Metrze” i musicalu „Piloci” oraz roli Gringoire’a w „Notre Dame de Paris”. Gościnnie związany jest także ze Studiem Accantus. Artysta zaprezentował na scenie 50-minutowy koncert, a następnie opowiedział o zaletach i wadach swojej pracy, a także odpowiadał na pytania publiczności.

Organizatorem festiwalu było Śmigielskie Towarzystwo Kulturalne przy współpracy z Centrum Kultury w Śmiglu. Współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Zarządu Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Śmigiel. Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Starosta Kościański – Bernard Turski, Burmistrz Śmigla – Małgorzata Adamczak oraz żona patrona festiwalu - Blandyna Pella.

 

Wyniki:

GRAND PRIX
Kornelia Kosmacz (Stargard)

Kategoria 9-12 lat:
1. Hania Sztachańska (Rokietnica)
2. Aleksandra Gąsiorowska (Poznań)
3. Amelia Kurantowicz (Krzyszkowo)
Wyróżnienia: Paula Biskup (Turek), Amelia Sobczyk (Turek), Alena Tomaszewska (Lubin), Michał Słobodzian (Koszalin)

Kategoria 13-15 lat:
1. Martyna Ćwik (Koszalin)
2. Martyna Zygadło (Woźniki)
3. Kamil Kilian (Magnuszowice)
Wyróżnienia: Julia Dziamska (Trzcianka), Julia Walaszczyk (Nowa Brzeźnica)

Kategoria 16-25 lat:
1. Marta Piotrowska (Wschowa)
2. Agnieszka Gerszendorf (Leszno)
3. Sebastian Dudzik (Dąbrowa Górnicza)
Wyróżnienia: Kamil Kowalski (Szczecinek), Dominika Mosion (Leszno)


Dodatkowe wyróżnienie od Haliny Benedyk otrzymała Natalia Ochmańska z Kłobucka.

Dodatkowe wyróżnienia od Just Cover It otrzymali: Martyna Ćwik, Julia Walaszczyk, Aleksandra Gąsiorowska, Amelia Kurantowicz, Michalina Chmielewska, Kamil Kilian, Joanna Przybyła, Agnieszka Gerszendorf.


MM


Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych