fb Wirtualny spacer
23 października 2022

Leszczynianie najlepsi w Ventriculus Półmaratonie

Ventriculus Półmaraton odbył się w niedzielę 23 października 2022 roku. Wystartowało w nim 160 zawodników - 98 biegaczy i 62 miłośników „nordic walking”. Pogoda? Wymarzona. Atmosfera? Jeszcze lepsza.

W lesie w Nietążkowie na zawodników czekały 3 dystanse: biegacze mieli do pokonania 21 lub 10 kilometrów, a „kijkarze” dystans 5 kilometrów. Wszystkie trasy były wymagające i przyprawiły zawodników o przyspieszone bicie serca. – „Ten las daje wiele możliwości i postaraliśmy się, by zostały wykorzystane jak najlepiej.” – mówił jeszcze przed biegiem dyrektor biegu, zastępca burmistrza Marcin Jurga. O tym, że organizatorom się to udało świadczyły zmęczone, ale uśmiechnięte twarze biegaczy.

Najlepszy w półmaratonie okazał się Dawid Miaskowski z Leszna, który dotarł na metę z czasem 1h 23 min 52 sek. Wśród kobiet triumfowała Monika Rabiega, również z Leszna, która dystans 21 km pokonała w czasie 01:44:01. Oboje triumfatorzy, poza pucharami i nagrodami rzeczowymi, otrzymali bezpłatny pakiet zdrowotny do wykorzystania w kościańskim oddziale Leszczyńskiego Centrum Medycznego "Ventriculus". Warto bowiem podkreślić, że ideą biegu jest zachęcanie do profilaktyki zdrowia. Dlatego też zniżkę na pakiet badań od partnera biegu otrzymał każdy uczestnik biegu.

W kategorii 10 km wśród mężczyzn triumfował Cezary Suchora z Kościana, natomiast wśród kobiet najlepsza była Marlena Nowacka z Leszna. Wśród miłośników nordic walking triumfował Jan Stanisławski z Poznania, a najlepszą z kobiet była Iwona Maślanka reprezentująca Śmigielską Grupę Nordic Walking.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.aktywny.smigiel.pl

Organizatorami biegu byli Urząd Miejski Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wsparcie organizacyjne zapewnili: Centrum Kultury w Śmiglu, strażacy-ochotnicy z OSP Bronikowo, Nietążkowo, Stare Bojanowo i Śmigiel, a także Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów.

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych