fb Wirtualny spacer
30 sierpnia 2019

PFRON z nowym modelem rehabilitacji kompleksowej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie informuje, iż  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wdraża nowy pilotażowy  program dotyczący modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiający  podjęcie pracy lub powrót do pracy.

Program skierowany jest do osób niepełnosprawnych ,  które w wyniku wypadku lub choroby nie mogą  wykonywać dotychczasowego zawodu.

Osoby, które zgłoszą się do PFRON zostaną poddane wstępnej kwalifikacji a następnie skierowane do jednego z czterech ośrodków kompleksowej rehabilitacji  -  w Grębiszowie, Ustroniu, Wągrowcu i Nałęczowie.

Podczas pobytu w specjalistycznym ośrodku osoby niepełnosprawne pod okiem specjalistów  będą mogły przygotować   się do powrotu na rynek pracy.

Pierwszy moduł rehabilitacji będzie obejmował działania  usprawniające i poprawiające stan zdrowia poprzez różnego rodzaju zabiegi, natomiast w ramach rehabilitacji zawodowej osoby niepełnosprawne otrzymają  pomoc doradcy zawodowego i  pośrednika pracy oraz  będą mogły uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach.

Pobyt w jednym z ośrodków będzie całkowicie bezpłatny i potrwa od 3 do 12 miesięcy w zależności od tego jak będzie wyglądało przygotowanie do pracy.   

Więcej informacji na temat nowego programu PFRON dotyczącego  modelu rehabilitacji kompleksowej można znaleźć na stronie internetowej www.pfron.org.pl w zakładce aktualności.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych