fb Wirtualny spacer
07 lutego 2022

Powstańcze biegi na półmetku

6 lutego 2022 roku w Krzywiniu odbył się 2 etap VI Edycji Powstańczych Biegów Przełajowych oraz Marszu Nordic Walking „Powstańcza Piątka”.

W tym roku organizatorzy zmodyfikowali trasę, której start i meta mieściły się przy hali sportowo-widowiskowej na ul.  Gen. D. Chłapowskiego. Dystans jaki mieli do  pokonania biegacze wynosił 10,7 kilometrów, natomiast osoby zapisane na marsz zmierzyły się z dwoma pętlami o łącznej długości 5.2 kilometra.

Jak podkreślali uczestnicy trasa nie należała do najłatwiejszych, były i podbiegi i zakręty oraz trochę błota. Warunki atmosferyczne również nie były najlepsze, chociaż momentami na niebie pojawiało się słońce.

Na starcie humory jak zawsze dopisywały. W pierwszej linii ustawili się Ci, zarówno w biegu jak i marszu , którzy mieli walczyć o jak najwyższe lokaty , w drugiej linii stanęły osoby, które bardziej niż na wynik nastawione były na osiągnięcie satysfakcjonującego czasu i dobrą zabawę. Niezależnie jednak od tego kto jaki  miał założony cel wszyscy  czekali  ramię w ramię na sygnał startu, po to by następnie walczyć na trasie.

Bieg i marsz  był  intensywny, a tempo zmienne – wolniejsze podczas trudniejszych technicznie fragmentów trasy, żywsze na jej szybszych fragmentach. Ostatecznie z trasą i warunkami na niej panującymi najlepiej poradzili sobie wśród biegaczy: Tomasz Musiał z Dąbcza oraz Martyna Zielińska z Leszna, a w marszu z kijkami: Grzegorz Krugiołka z Pniew oraz Iwona Maślanka ze Śmigla.

Po podsumowaniu czasów osób zgłoszonych do rywalizacji par mieszanych najlepsi okazali się Martyna Zielińska i Tomasz Musiał. Druga pozycja przypadła Jolancie Waszak i Tomaszowi  Błażejczak, a trzecia Joannie Marciniak i Marcinowi Włodarczak.

Trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak oraz kierownik Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Zygmunt Ratajczak. Organizatorzy dziękują zawodnikom za udział oraz wszystkim osobom i służbom zaangażowanym w organizację imprezy.

 

tekst: OKFiR
fot. OKFiR, MM

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych