11 lutego 2022

Śmigielscy radni grali o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Krzysztof Łączny - zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla oraz radni: Danuta Strzelczyk, Sławomir Grzelczyk i Sławomir Szudra 5 lutego w Witkowie reprezentowali śmigielski samorząd  w XXIII Regionalnych Zawodach Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Imprezie towarzyszył - VII Memoriał im. Krzysztofa Szkudlarka.

W klasyfikacji generalnej gmin w strefie pucharowej Śmigiel uplasował się na V miejscu. W kategorii wspólnej dla pań: I miejsce zajęła Danuta Strzelczyk, a w kategorii mężczyzn najwyżej ze śmigielskich przedstawicieli uplasował się Sławomir Grzelczyk zajmując miejsce IV. Powiat Kościański w klasyfikacji generalnej zajął miejsce V.

Łącznie w imprezie wzięło udział 110 uczestników, którymi byli: radni, wójtowie, burmistrzowie, starostowie oraz byli samorządowcy z terenu 20 gmin i 10 powiatów województwa wielkopolskiego.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie i Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Urzędem Gminy i Miasta w Witkowie, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Szkołą Podstawową Nr 2 im. Lotnictwa Polskiego i Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Witkowie.