12 czerwca 2024

3 medale na Mistrzostwach Polski Żaków

Tenisiści z Gminy Śmigiel zdobyli 3 brązowe medale na Mistrzostwach Polski Żaków w Rzeszowie, które odbyły się w pierwszy weekend czerwca br.

Tymoteusz Wieczorek, zawodnik KS Polonia Śmigiel wywalczył dwa brązowe krążki: w grze singlowej oraz grze podwójnej w parze z Tobiaszem Główczykiem (Gorlice).

Z brązowym medalem wróciła z Rzeszowa także Lena Adamczak - zawodniczka GLKS Orlęta Czacz. Zdobyła go w grze deblowej z Łucją Kapica. Indywidualnie zajęła miejsce 17.

Dobry start zanotował również Igor Borowski z śmigielskiej Polonii. W pierwszej rundzie pokonał wyżej rozstawionego rywala i zakończył zmagania na 25 lokacie. W grze podwójnej z Jędrzejem Bednarczyk (Wysocko Wielkie) zajął miejsce 17.