fb Wirtualny spacer
22 maja 2017

Eliminacje do festiwalu "Muzol"

Ponad 160 zgłoszeń z całej Polski otrzymali organizatorzy VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Muzol” 2017. Wśród nich komisja eliminacyjna wyłoni około 60 osób, które zaprezentują się podczas przesłuchań konkursowych dnia 17 czerwca.

W minioną sobotę w auli Gimnazjum w Śmiglu odbyły się stacjonarne przesłuchania dla wokalistów i wokalistek z gminy Śmigiel oraz członków Studia Piosenki „Muzol”, w których udział wzięło 17 uczestników. Choć nazwiska osób, które zakwalifikowały się do konkursu opublikowane zostaną dopiero 2 czerwca, już dziś wiemy że w przesłuchaniach konkursowych gminę Śmigiel reprezentować będzie 7 wokalistów.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 17 czerwca. Dzień wcześniej uczestnicy wezma udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez Łukasza Krupę - instruktora i pomysłodawcę projektu Just Cover It, specjalizującego się w organizacji warsztatów wokalnych.

Po raz pierwszy na śmigielski konkurs zaproszony został gość specjalny. Będzie to Jan Traczyk – wokalista i aktor musicalowy, odtwórca głównych ról w najbardziej renomowanych teatrach w Polsce – Buffo i Roma w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Gdyni. Artysta w dniu festiwalu o godzinie 17:00 zaprezentuje się w krótkim recitalu. Wstęp jest bezpłatny. Bezpośrednio po nim odbędzie się koncert laureatów.

Organizatorem wydarzenia jest Śmigielskie Towarzystwo Kulturalne przy współpracy z Centrum Kultury w Śmiglu. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak, Starosta Kościański - Bernard Turski oraz Burmistrz Śmigla - Małgorzata Adamczak.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Zarządu Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Śmigiel.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych