fb Wirtualny spacer
22 maja 2017

Eliminacje do festiwalu "Muzol"

Ponad 160 zgłoszeń z całej Polski otrzymali organizatorzy VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Muzol” 2017. Wśród nich komisja eliminacyjna wyłoni około 60 osób, które zaprezentują się podczas przesłuchań konkursowych dnia 17 czerwca.

W minioną sobotę w auli Gimnazjum w Śmiglu odbyły się stacjonarne przesłuchania dla wokalistów i wokalistek z gminy Śmigiel oraz członków Studia Piosenki „Muzol”, w których udział wzięło 17 uczestników. Choć nazwiska osób, które zakwalifikowały się do konkursu opublikowane zostaną dopiero 2 czerwca, już dziś wiemy że w przesłuchaniach konkursowych gminę Śmigiel reprezentować będzie 7 wokalistów.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 17 czerwca. Dzień wcześniej uczestnicy wezma udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez Łukasza Krupę - instruktora i pomysłodawcę projektu Just Cover It, specjalizującego się w organizacji warsztatów wokalnych.

Po raz pierwszy na śmigielski konkurs zaproszony został gość specjalny. Będzie to Jan Traczyk – wokalista i aktor musicalowy, odtwórca głównych ról w najbardziej renomowanych teatrach w Polsce – Buffo i Roma w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Gdyni. Artysta w dniu festiwalu o godzinie 17:00 zaprezentuje się w krótkim recitalu. Wstęp jest bezpłatny. Bezpośrednio po nim odbędzie się koncert laureatów.

Organizatorem wydarzenia jest Śmigielskie Towarzystwo Kulturalne przy współpracy z Centrum Kultury w Śmiglu. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak, Starosta Kościański - Bernard Turski oraz Burmistrz Śmigla - Małgorzata Adamczak.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Zarządu Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Śmigiel.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych