fb Wirtualny spacer
09 czerwca 2017

II Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

6 czerwca w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Informatyczny pod patronatem Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Śmigiel.

W rywalizacji wzięły udział drużyny dwuosobowe. Było to pięć zespołów z gimnazjów: w Starym Bojanowie, Śmiglu, Czaczu, Bronikowie i Starej Przysiece Drugiej. Natomiast ze szkół podstawowych startowały cztery grupy: ze Starego Bojanowa, Śmigla, Czacza i Starej Przysieki Drugiej. 
Po wylosowaniu stanowisk uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań praktycznych, w których musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami informatycznymi. Na zakończenie pracy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Laureaci konkursu nagrody otrzymali dwa dni później w Urzędzie Miejskim z rąk Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starego Bojanowa w składzie: Michał Sobkowiak i Mateusz Kachnic, drugie szkoła ze Starej Przysieki Drugiej: Barbara Kopienka i Bartłomiej Skorczyk, na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie ze Śmigla: Dominika Snela i Roksana Waszyk. Wśród gimnazjalistów najlepszymi okazali się: Joanna Glapiak i Jonasz Sroczyński z gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej, drugie miejsce zajęli Sandra Jóźwiak i Stanisław Świdziński ze Śmigla, a trzecie Zuzanna Ratajczak i Patryk Stachowiak ze Starego Bojanowa.

Szczególne podziękowania za wsparcie kierujemy do Burmistrz Śmigla, Hurtowni ogrodniczej „Tempo” z Widziszewa, firmy Polcopper z Przysieki Polskiej, ATM SERVICES oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej.

Zofia Kolasa

Joanna Poprawiak

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych