fb Wirtualny spacer
24 czerwca 2024

Kolorowo i wesoło - relacja z biegu świętojańskiego

"Świętojańska Noc Kolorów" po raz kolejny przyniosła wiele pozytywnych emocji, śmiechu i kolorów. W tym roku na starcie wieczornych zawodów stanęło 178 biegaczy i miłośników nordic walking. Zawody odbyły się na ulicach Śmigla w sobotę 22 czerwca 2024 r. z okazji nocy świętojańskiej.

Podobnie jak w dwóch ostatnich edycjach, zawodnicy na trasie mogli napotkać kilka niespodzianek mających na celu urozmaicenie trudów aktywności fizycznej, z dwoma strefami kolorów na czele. Kto zdecydował się przez nie przebiec, pokonywał nieco krótszy dystans, ale w zamian za to został obsypany kolorowymi proszkami holi. Ku uciesze organizatorów, na tę opcję zdecydowała się większość uczestników, dzięki czemu na mecie biegu było bardzo barwnie. W tym roku postanowiono także na kilka efektów specjalnych. Komendę do startu dał wystrzał kolorowego dymu, z kolei na mecie każdy witany był wystrzałem zimnych ogni. Ponadto nie zabrakło mini-strefy dla dzieci. Po zawodach odbyło się wspólne ognisko z udziałem uczestników i organizatorów.

Po raz trzeci Świętojańską Noc Kolorów zorganizowano ku pamięci Tomasza Frąckowiaka - współorganizatora poprzednich edycji, który zmarł w styczniu 2021 roku.

Zwycięzcami na flagowym dystansie 10 kilometrów zostali Tomasz Musiał z Dąbcza oraz Marlena Nowacka z Piasków. Na dystansie 5 kilometrów po raz drugi z rzędu zwyciężył mieszkaniec Śmigla - Dominik Marcinkowski. Wśród kobiet „hat-trick” zaliczyła Olga Cichoszewska z Sokołowic, która zwyciężyła po raz trzeci z rzędu.

W Nordic Walking z dużą przewagą jako pierwszy na metę dotarł Mariusz Słotwiński z Niechlowa. Wśród kobiet triumfowała Karolina Kałek ze Starego Bojanowa.

Przygotowano także trzy nagrody specjalne. Puchar memoriałowy im. Tomasza Frąckowiaka otrzymała osoba, która dotarła na metę z czasem 21 minut. Puchar odebrała Agnieszka Bajon z Krzycka Wielkiego. Pozostałe dwie nagrody otrzymały osoby, które dotarły na metę na miejscach 21 i 21 od końca. Te nagrody otrzymali kolejno: Damian Śliwczyński ze Śmigla oraz Piotr Nowak z miejscowości Modrze. Dlaczego akurat liczba 21? Jest to iloczyn dnia urodzin patrona biegu - 3 z liczbą 7, ponieważ była to VII edycja biegu.

Nagrodami były vouchery oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez OKFiR, Urząd Miejski Śmigla oraz Powiat Kościański. Ponadto w ramach profilaktyki i poprawy bezpieczeństwa, każdy z triumfatorów otrzymał od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kamizelkę odblaskową, by poprawić swoją widoczność podczas porannych i wieczornych treningów.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Klub Sportowy Speed Feet ‘16. Wsparcie organizacyjne zapewnili: Centrum Kultury w Śmiglu, Zakład Komunalny w Śmiglu, Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów, ZHP Śmigiel oraz Zespół Pieśni i Tańca “Żeńcy Wielkopolscy.” Za zabezpieczenie trasy odpowiadali funkcjonariusze policji oraz strażacy z OSP Bronikowo, OSP Czacz, OSP Nietążkowo oraz OSP Stare Bojanowo.

MM

 

Więcej zdjęć na www.aktywny.smigiel.pl

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych