fb Wirtualny spacer
14 grudnia 2015

Podsumowanie Roku Sportowego 2015

Tradycyjnie Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu zaprosił sportowców, trenerów i działaczy do podsumowania działalności sportowej w Gminie Śmigiel w mijającym roku.

Spotkanie odbyło się 9 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Zaproszeni goście: burmistrz Małgorzata Adamczak, przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski, zastępca burmistrz Śmigla Marcin Jurga, Arleta Adamczak-Puk przewodnicząca Komisji Finansowo-Gospodarczej Rady Miejskiej Śmigla, Lech Żak przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej Śmigla, dyrektor Centrum Kultury Eugeniusz Kurasiński  oraz ponad sto dwadzieścia osób związanych ze sportem spędzili środowe popołudnie wspominając wydarzenia sportowe 2015 roku.

Spotkanie, dodając dużą dozę humoru,  prowadzili Elżbieta Wojtas i Paweł Kuleszewicz.

Pamiątkowe patery za osiągnięte sukcesy otrzymali młodzi wyróżniający się sportowcy:

Karolina Jankowiak – motocross i Tomasz Walkowiak – karate.

Karolina przygodę z  motocrossem zaczęła 2 lata temu i już po miesiącu jazdy na motocyklu wystartowała w pierwszych zawodach, gdzie zdała licencję. W sezonie 2014 wystartowała w pełnym cyklu Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej, gdzie po 9 rundach została I wicemistrzem Strefy Polski Zachodniej oraz mistrzem Okręgu Poznańskiego. W roku 2015 w barwach głogowskiego klubu Automobilklub "GŁOGÓW " debiutowała w Mistrzostwach Polski oraz kontynuowała starty w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej. Po 4 rundach Mistrzostw Polski zdobyła tytuł II wicemistrza Polski natomiast po 9 rundach Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej zdobyła tytuł I wicemistrza Strefy Polski Zachodniej.

Z kolei Tomasz może się poszczycić:

I miejscem – kumite indywidualne - w XXV Leszczyńskich Mistrzostwach Karate,

I miejscem – kata indywidualne  w XXII Grand Prix Karate PFKS w Brzegu Dolnym,

II miejscem  - kata indywidualne w XII Mistrzostwach Wielkopolski w Karate w Krotoszynie,

III miejscem – kata indywidualne w Mistrzostwach Europy karate WUKF Hevstal – Belgia,

III miejscem – kumite drużynowe również w Mistrzostwach Europy w Belgii,

II miejscem – kumite indywidualne – Mistrzostwa Europy w Belgii.

Patery wręczali burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski.

Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą działalności poszczególnych sekcji, klubów i stowarzyszeń w 2015 roku.

W dalszej części spotkania wytypowani przez kluby sportowcy, trenerzy i działacze otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy w podziękowaniu za sukcesy sportowe oraz działalność na rzecz rozwoju sportu.

Uroczystość ubarwiły występy wokalistek Studia Piosenki „Muzol” działającego przy Centrum Kultury prowadzonego przez Ewę Halatyn.

Spotkanie zakończyły podziękowania i życzenia, skierowane przez burmistrz Małgorzatę Adamczak, do wszystkich osób związanych z działalnością sportową. Zaś kierownik Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Zygmunt Ratajczak podziękował  zebranym za współpracę na niwie sportu w 2015 roku.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych