fb Wirtualny spacer
13 czerwca 2022

Relacja z XXVII Otwartych Biegów Przełajowych Śmigla

11 czerwca 2022 roku na bieżni stadionu miejskiego w Śmiglu odbyły się XXVII Otwarte Biegi Przełajowe Śmigla dla dzieci ze szkół podstawowych. Organizatorem biegów był Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ZG-OSP Śmigiel, przy udziale Urzędu Miejskiego  Śmigla.     

Do zabawy zgłosiło się około 300 uczestników, którzy rywalizowali w 10 biegach. W zależności od wieku mieli oni do pokonania  od 300 do 1500 metrów. Zawodom towarzyszyła słoneczna pogoda, a sami uczestnicy wykazali się sportowym zacięciem i chęcią rywalizacji. Każdy młody biegacz otrzymał tradycyjnie napój oraz drożdżówkę, a po przekroczeniu linii mety dodatkowo lizaka.

Na najlepsze trójki poszczególnych biegów czekały również pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

Wśród dziewczynek zwyciężyły: Iga Łupicka, Maria Kopienka, Maria Nadolna, Amelia Retta oraz Julia Kowalaszek. Natomiast wśród chłopców najlepsi okazali się: Bartosz Kozak, Mateusz Naskręt, Alan Szkudlarek, Filip Szul i Bartosz Nowak. Warto również dodać, że oprócz indywidualnych wyników dzieci walczyły  także o punkty do prowadzonej klasyfikacji szkół. Tą wygrała Szkoła Podstawowa  w Śmiglu, na drugim miejscu uplasowała się placówka z Czacza, a na trzecim ze Starego Bojanowa.

Po zakończeniu rywalizacji rozlosowano także dwa rowery. Zostały one ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Śmiglu  i przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla. Właścicielami szczęśliwych losów okazała się Lena Skałecka i Mateusz Woźniak.

Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w organizacji imprezy, sponsorom oraz głównym bohaterom widowiska czyli dzieciom i młodzieży.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych