fb Wirtualny spacer
09 lipca 2016

Spotkanie z GDDKiA

W czwartek w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie mieszkańców zagrożonych wywłaszczeniem w związku z  budową drogi krajowej S5 z dyrekcją poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na spotkanie przybyli także: Wicestarosta Kościański - Stefan Stachowiak, przedstawiciel biura poselskiego Jana Dziedziczaka - Mateusz Rosik, Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla - Wiesław Kasperski oraz część radnych.

Problem wywłaszczeń dotyczy części mieszkańców Czacza, Koszanowa, Nietążkowa oraz Wydorowa - łącznie ok. 80 osób. Zainteresowani licznie odpowiedzili na zaproszenie Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak, którą na spotkaniu reprezentował zastępca Marcin Jurga i przybyli na spotkanie z Generalną Dyrekcją, by poznać szczegóły dotyczące przede wszystkim procedur związanych z odszkodowaniami i ich wysokością.

Uczestnicy zebrania jeszcze przed spotkaniem zostali poproszeni o przesyłanie pytań i to głównie na nie odpowiadali dyrektor GDDKiA - Marek Napierała, Wicedyrektor ds. Inwestycji - Danuta Hryniewiecka oraz pracownicy jednostki. Podczas spotkania padło także wiele pytań, które pozostały bez odpowiedzi. GDDKiA zamierza bowiem spotkać się z każdym z mieszkańców indywidulnie, by w cztery oczy porozmawiać o propozycjach i planach dalszych działań. Takie spotkania zaplanowano na ostatni tydzień lipca. Odbędą się w Urzędzie Miejskim Śmigla.

Śmigielski magistrat nie zamierza zostawić mieszkańców w tej trudnej sytuacji bez pomocy. W czerwcu rozpoczęto proces przekształcania kilku działek rolnych, których właścicielem jest Gmina Śmigiel, w działki mieszkalne. Sporządzana jest także ekspertyza dotycząca pomocy w takich nadzwyczajnych sytuacjach. Swoje wsparcie zaoferowali lokalni parlamentarzyści. Wkrótce w niniejszej sprawie Burmistrz Śmigla zamierza spotkać się także z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego - Markiem Woźniakiem.

Pliki do pobrania

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych