14 maja 2024

Uczniowskie turnieje

11 maja 2024 r. na kompleksie boisk Orlik w Śmiglu odbyły się trzy turnieje dla uczniów szkół podstawowych z gminy Śmigiel. W turnieju piłki nożnej chłopców wzięły udział reprezentacje klas IV i młodszych. W dwóch turniejach w bule dla dziewcząt uczestniczyły reprezentacje klas IV-VI i reprezentacje klas VII-VIII.

Rywalizowali między sobą uczniowie i uczennice ze Śmigla, Starego Bojanowa, Czacza, Bronikowa i Starej Przysieki Drugiej.

Mecze piłki nożnej rozgrywane były systemem każdy z każdym. W klasyfikacji końcowej puchar oraz złote medale odebrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Drugie miejsce i srebrne medale zdobyła reprezentacja szkoły w Czaczu, a miejsce trzecie i brązowe medale zdobyli reprezentanci szkoły w Starym Bojanowie.

Równocześnie z rozgrywkami piłkarskimi w pobliskim parku dziewczyny rywalizowały w grze w bule. Każda ze szkół reprezentowana była przez trzyosobową drużynę. Rozgrywki toczyły się w grupach do zdobycia 13 punktów małych, a o zwycięstwie zdecydowała liczba zdobytych punktów dużych. W turnieju klas IV-VI zwyciężyły dziewczyny ze Starego Bojanowa zdobywając 12 punktów dużych. Na kolejnych miejscach znalazły się ekipy: ze Starej Przysieki Drugiej i Śmigla. Wśród dziewcząt z klas VII-VIII pierwsze miejsce, z dorobkiem 13 punktów, zajęły dziewczyny ze szkoły w Śmiglu. Drugie miejsce wywalczyły dziewczyny ze Starej Przysieki Drugiej, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja z Czacza. Wszystkie drużyny otrzymały słodki upominek oraz puchary, a najlepsze trójki dodatkowo medale.