2013-02-20

Grali dla Dagmary

Triumfem drużyny Kowalski Nietążkowo zakończył się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla Dagmary”organizowany przez drużynę Kowalski Nietążkowo na hali sportowej w Nietążkowie.
W turnieju, który odbył się 9 lutego 2013 r. wzięło udział 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. W meczu finałowym Kowalski Nietążkowo pokonał zespół Helios Bucz 5:0 i tym samym został zwycięzcą turnieju, a drużyna z Bucza zajęła miejsce drugie. Na trzecim miejscu uplasował się zespół FC Barca Wielichowo. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary, które wręczył organizator - Sławomir Kowalski wspólnie z Dagmarą i jej rodzicami. Wyróżnienie otrzymał także najlepszy bramkarz, został nim Mateusz Sikora (Kowalski Nietążkowo). Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Dryka (Barca Wielichowo), a królem strzelców z 7 bramkami okrzyknięto Macieja Józefczaka (Helios Bucz).
Inicjatorem turnieju był Sławomir Kowalski wspólnie z Arturem Nowickim. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomogli także nauczyciele z Nietążkowa: Marcin Grzesiak, Łukasz Złotkowski i Jarosław Pietrowski, którzy sędziowali mecze, a Marcin Adamczak zajął się przygotowaniem i przeprowadzeniem turnieju.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim drużynom, które wzięły udział w imprezie, sponsorom za wsparcie rozgrywek, wszystkim zawodnikom drużyny Kowalski Nietążkowo za pomoc podczas turnieju, a także „wolontariuszkom” za przygotowanie placków i kiełbasek dla uczestników.

Dagmara Jankowska z Nowej Wsi urodziła się z padaczką lekooporną, z wadą wrodzoną mózgu, ma znaczne opóźnienie psychoruchowe, wadę wzroku, niedosłuch i niedowład spastyczny czterokończynowy.

Przypominamy, że na rzecz Dagmary Jankowskiej można przekazać 1% podatku.