2009-03-30

Drużynowo - śmigielska Gmina najlepsza

Zwycięzcy gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, 19 marca reprezentowali Ziemię Śmigielską podczas konkursu na szczeblu powiatowym w Starych Oborzyskach. Do zmagań w zakresie wiedzy pożarniczej przystąpiło 40 uczestników w trzech grupach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Drużynowo, reprezentanci Gminy Śmigiel okazali się najlepsi, zajęli I miejsce zdobywając łącznie 188 punktów. O pięć punktów mniej i drugie miejsce zajęła Gmina Kościan. Miejsce III i 174 punkty zdobyła Gmina Czempiń.

Indywidualnie, żadnemu z uczniów śmigielskiej gminy nie udało się przejść do etapu wojewódzkiego. Eliminacje zakwalifikowały tylko zdobywców pierwszych miejsc z każdej kategorii.

Śmigielscy uczestnicy uzyskali jednak bardzo wysokie noty. Jeden punkt od zwycięstwa dzielił uczennice z Czacza: gimnazjalistkę Magdalenę Pawłowicz, która zdobyła 45 punktów i Kingę Skoracką (23 punkty).

Pozostali gimnazjaliści, również z Czacza, punktacją nie odstawali od rówieśników. Łukasz Urbaniak zdobył 43 punktu, a Anna Błażeczek 40 punktów. Z grupy szkoły podstawowej: Krystian Samoląg ze Starego Bojanowa zdobył 20 punktów, uplasowując się na miejscu 6, a Martyna Kuleczka z Czacza na miejscu 14, uzyskując 17 punktów. Nieco gorzej wypadli nietążkowscy uczniowie w grupie ponadgimnazjalnej. Adian Zawidzki i Patryk Franek zdobyli po 25 punktów, a Dawid Dębowiak 22 punktu. Zwycięzca tej kategorii uzyskał 44 punktu.

Ostatecznie, w eliminacjach wojewódzkich, Powiat Kościan reprezentować będą: w najmłodszej grupie – Iga Zborowska z Gminy Krzywiń, gimnazjum - Dawid Dąbrowski z Starych Oborzysk oraz Patrycja Ślotała w grupie szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnikom strażackiego Turnieju kibicowali ich opiekunowie oraz przedstawiciele władz samorządowych. Śmigielskiej ekipie towarzyszyła Wiesława Poleszak-Kraczewska – zastępca Burmistrza Śmigla.

Organizatorem Turnieju na szczeblu powiatowym był Zarząd Oddziału Powiatowego związku ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kościanie, przy współpracy Starostwa Powiatowego w Kościanie, samorządu gmin powiatu kościańskiego oraz Gimnazjum w Starych Oborzyskach.