2006-10-06

Czy Kacper i Łukasz wywalczą mistrzostwo kraju?

W świetnej formie znajdują się młodzi śmigielscy tenisiści stołowi, podopieczni Tadeusza Kozłowskiego i Danuty Strzelczyk. Mowa o juniorze Łukaszu Szymańskim, uczniu śmigielskiego liceum i młodziku Kacprze Raksimowiczu, uczniu Szkoły Podstawowej w Osiecznej, ale zawodnika Polonii Arsenał Śmigiel. Obydwaj zakwalifikowali się do turniejów rangi ogólnopolskiej w Krakowie i Jastrzębiu Zdroju. Do eliminacji, w każdej kategorii wiekowej stanęło ogółem ponad 2000 zawodników z całej Polski.

Łukasz Szymański zajął I miejsce w Wielkopolskim Turnieju Juniorów w Pleszewie (17 września), w pokonanym polu pozostawiwszy 81 zawodników z 45 wielkopolskich klubów. Następnie zwyciężył półfinale ogólnopolskiego turnieju z udziałem najlepszych tenisistów z czterech województw (wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie) w Czarnkowie, który odbywał się 30 września. Tym samym zagwarantował sobie awans do finału, w Krakowie (21-22 października).

Kacper Raksimowicz w kategorii młodzików (do 12 lat) wygrał turniej na szczeblu województwa, 30 września w Gnieźnie. Ograł 72 młodzików z 49 klubów. Z podobnym powodzeniem wystartował w półfinałach ogólnopolskich z udziałem najlepszych zawodników z 4 województw północno-zachodniej Polski. Ma w kieszeni awans do finału w Jastrzębiu Zdroju, który odbędzie się 21-22 października.