fb Wirtualny spacer
05 marca 2018

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców i zainteresowanych biznesem

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza osoby prowadzące własną działalność gospodarczą oraz tych, którzy myślą o założeniu własnego biznesu, a także jednostki budżetowe oraz wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferty bezpłatnych szkoleń, które odbywać się będą w marcu. Oto pełna oferta:

13.03.2018 r. o godz. 13 – szkolenie pod hasłem „Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)” przygotowujące pracodawców (płatników składek) na rewolucyjne zmiany, które wejdą w życie już od lipca 2018 r. związane z likwidacją tradycyjnych zwolnień lekarskich w firmie papierowej i zastąpienie ich plikami cyfrowymi. Będzie to wymagało posiadania przez pracodawców indywidualnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Będzie to jedyny sposób dostępu do nowych zwolnień. Po spotkaniu (w godz. 14-15.30) konsultanci z ZUS pomogą w założeniu profili osobom zainteresowanym – zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom korzystającym ze świadczeń ZUS.

14.03.2018 r. godz. 11 – spotkanie „Fundusze Europejskie dla Przedsiębiorców”, na którym mowa będzie m.in. o zasadach przyznawania wsparcia i o tym na co można je pozyskać. Zaprezentowane zostaną działania skierowane do przedsiębiorców w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz pozadotacyjne formy wsparcia.

15.03.2018 r. godz. 10 – konsultanci Urzędu Skarbowego w Kościanie opowiedzą o tym jak przygotować i wysłać JPK_VAT, jak posługiwać się aplikacjami e-mikrofirma oraz Klient JPK 2.0.

16.03.2018 r godz. 10 zapraszamy na szkolenie „PRZEDSIĘBIORCĄ BYĆ! – czyli co zrobić, by Twoja firma prosperowała jeszcze lepiej” skierowane do firm  funkcjonujących już na rynku podmiotów. Spotkanie poprowadzi trener biznesu z Fundacji TaxCare z Poznania. Porozmawia on i doradzi uczestnikom w bardzo istotnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej, dotyczących m.in.: finansów w firmie, w tym optymalizacji przychodów i kosztów, źródeł finansowania, biznesplanu, podziału obowiązków itp. Przedsiębiorcy będą też mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji.

20.03.2018 r. o godz. 13 konsultanci z ZUS wprowadzą zainteresowanych w temat  e-składki w ramach szkolenia Proste płatności z ZUS.  Omówią oni nowe uregulowania, które weszły w życie od początku 2018 r. – nadawaniu rachunku składkowego (bankowego), zmianach w zasadach rozliczania składek oraz ich wpływie na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe.

21.03.2018 r. – zapraszamy mieszkańców gminy wiejskiej Kościan oraz gminy Krzywiń na spotkanie dotyczące możliwości pozyskania bezzwrotnych środków na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej w ramach Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska”:

– w godz. 15.30-16.30 – „Rozwijanie działalności związanej z wykorzystaniem lokalnych produktów żywnościowych”,

– w godz. 16.30-17.30 – „Zakładanie działalności gospodarczej związanej z produkcją i/ lub przetwarzaniem i/ lub sprzedażą lokalnych produktów żywnościowych”,

– w godz. 17.30-18.30 – „Instalowanie i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w obiektach związanych z działalnością gospodarczą w zakresie rekreacji, turystyki lub sprzedaży lokalnych produktów żywnościowych”,

– w godz. 18.30-19.30 – „Realizacja szkoleń w zakresie produkcji i/ lub przetwarzania lokalnych produktów żywnościowych z wykorzystaniem innowacyjnych metod, technik lub narzędzi”,

„Tworzenie i wdrażanie innowacyjnych społecznych programów edukacyjnych w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu”.

„Tworzenie i upowszechnianie innowacyjnych społecznych programów edukacyjnych dotyczących lokalnych produktów żywnościowych, tradycyjnych potraw i zdrowego żywienia”.

 

Wszystkie szkolenia odbywać się będą w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro) i wymagają wcześniejszego zgłoszenia udziału. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.owp.koscian.net. Zapisy na poszczególne szkolenia przyjmowane będą pod nr 65 512 77 83 oraz mailowo pod adresem biuro@owp.koscian.net.

 

Organizowanie bezpłatnych szkoleń jest możliwe dzięki wsparciu powiatu kościańskiego, gmin Czempiń, Kościan i Śmigiel oraz miasta Kościana.

Zapraszamy serdecznie.

 

Lidia Lewandowska

po dyrektor

Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych