fb Wirtualny spacer
09 lipca 2018

Bielawy drugi raz z rzędu

Tegoroczny XVIII Turniej Wsi został rozegrany na boisku sportowym przy drodze Karśnice-Nowy Białcz.

Do rywalizacji przystąpiły sołectwa: Robaczyn, Żegrówko, Bielawy, Karśnice, Nowy Białcz, Stara Przysieka Pierwsza, Morownica, Bruszczewo, Bronikowo i Czaczyk, które rywalizowały w sześciu konkurencjach, takich jak: transport sołtysa, slalom ośmiornicy, sztafeta wahadłowa – rzuć i złap, przekładanka, łowienie rybek czy dmuchany tor przeszkód, połączony z weryfikacją wiedzy uczestników, na temat historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Większość konkurencji wymagała sprawności, ale były i takie, w których liczyła się precyzja i cierpliwość.

Na najwyższym podium tegorocznego Turnieju Wsi - drugi rok z rzędu - stanęła reprezentacja wsi Bielawy. Drugie miejsce zajęła drużyna z Żegrówka, a trzecie z Robaczyna. Wszystkie reprezentacje uczestniczące w Turnieju Wsi otrzymały pamiątkowe dyplomy i czeki finansowe o równej wartości, a zwycięzcy dodatkowo pamiątkowe puchary.

Zmagania turniejowe przeplatane były występami Zumby pod kierownictwem instruktorki Alicji Wawrzyniak, następnie na scenie zaprezentował się „Witek Muzyk Ulicy”. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Baster”.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury w Śmiglu, a współorganizatorami Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Sołectwo wsi Karśnice.

Wsparcie zapewnili Bank Spółdzielczy w Śmiglu oraz Piekarnia i Cukiernia Danuty Grygier.

 fot. AP + MD

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych