fb
09 maja 2022

Gminny Bieg Przedszkolaka

Gminny Bieg Przedszkolaka wraca do sportowego kalendarza gminy Śmigiel. Przedszkolaki rywalizować będą na stadionie miejskim w Śmiglu w sobotę 28 maja 2022 r.

Wydarzenie odbędzie się po raz czwarty. Jego inicjatorem jest Klub Speed Feet’16 z Kościana, który w 2017 przedstawił swój pomysł włodarzom gminy oraz radzie rodziców i dyrekcji Przedszkola w Śmiglu i zyskał ich aprobatę. Współorganizatorem wydarzenia został także OKFiR w Śmiglu. – „Poprzednie 3 edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem więc to jasny sygnał, że warto takie eventy organizować. Jest to coś czego nigdzie w okolicy nie ma.” – mówi Zastępca Burmistrza Śmigla Marcin Jurga. – „Podstawowym celem imprezy jest propagowanie idei biegania oraz innych aktywności fizycznych, promocja i upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu." – dodaje.

Do udziału w zawodach uprawnione są przedszkolaki z gminy Śmigiel oraz przedszkolaki uczęszczające do przedszkoli zlokalizowanych na terenie gminy Śmigiel. Zostaną podzieleni na 4 grupy: 3-latków, 4-latków, 5-latków i 6-latków.  Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają nagrody w postaci upominków.

Zgłoszenia przyjmowane będą na stronie www.aktywny.smigiel.pl od poniedziałku 9 maja do środy 18 maja lub do osiągnięcia limitu miejsc, który ustalono na 200 dzieci.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych