21 listopada 2017

Mistrzostwa Rejonu w Śmiglu

Organizatorem Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Dzieci była Szkoła Podstawowa w Śmiglu. Zawody odbyły się 9 listopada i wzięło w nich udział 12 drużyn w kategorii chłopców i 12 drużyn dziewcząt.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Śmigiel, drugie SP Kąkolewo, trzecie SP Miejska Górka.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczyła drużyna SP Czempiń, drugie SP Śmigiel i trzecie SP Bodzewo.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla trzech pierwszych drużyn w każdej kategorii. Nagrody zostały ufundowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Ponadto drużyny, które wywalczyły pierwsze i drugie miejsce uzyskały awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 28 listopada w Poznaniu. Zawody przygotowali Danuta Strzelczyk i Ryszard Primel. Współorganizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie.