fb Wirtualny spacer
14 stycznia 2019

Rekord WOŚP śmigielskiego sztabu

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – pod takim hasłem odbyła się 13 stycznia zbiórka podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem celem zbiórki był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W działaniach WOŚP nie mogło zabraknąć wolontariuszy z naszej gminy. Sztab nr 418 utworzony przy Centrum Kultury w Śmiglu skupiał 53 wolontariuszy z Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Z uwagi na brak sali w Centrum Kultury, już drugi rok z rzędu koncert finałowy odbył się w sali wiejskiej w Czaczu. Było to możliwe dzięki prężnie działającej tam grupie wolontariuszy pod opieką nauczyciela - Piotra Koniecznego. Imprezę rozpoczęły piosenką, tańcem i występami instrumentalnymi dzieci z miejscowej szkoły. Miłą niespodzianką był w tym roku występ przedstawicieli Rady Rodziców. Nie zabrakło również tancerzy z ZPiT „Żeńcy Wielkopolscy”, muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla, tancerzy ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana, czy wokalistek Studia Piosenki „Muzol”. Występy przeplatane były specjalną loterią fantową.

Po godzinie 18:00 rozpoczęła się, budząca wiele emocji licytacja. Jak zawsze największe powodzenie miały rzeczy przysłane przez Fundację WOŚP: koszulki, kalendarze, saszetki, breloczki czy budzik. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kubki i kalendarze z grafiką 27 Finału wykonane przez zakład fotograficzny Poli-Color. Najwyższą kwotę w licytacji bo aż 520 zł uzyskała bluza Jarosława Hampela, niewiele mniej bo 500 zł wylicytowano za tzw. „Wośpowego Misia Przechodniego”, który brał udział w licytacji już trzeci rok z rzędu. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła też licytacja szalika-komina, który przekazały wolontariuszki Stasiakówne ze Śmigla. Jego cena wywoławcza wynosiła 27 gr (z okazji 27 Finału), a został wylicytowany za 117 zł. Wśród prawie siedemdziesięciu zlicytowanych rzeczy znalazły się m.in. talony na masaż w Salonie Masażu "Spokój Ducha", talon na czyszczenie tapicerki, talony do siłowni TGV- Club Kościan, Voucher na całodzienną trasę z Grupą Motocyklową Wind Wolves, książki i gadżety promocyjne z Urzędu Miejskiego w Śmiglu, kubki z autografami Mezo i Anny Wyszkoni.

Ogółem z licytacji udało się zebrać kwotę 6280,00, natomiast cała tegoroczna zbiórka zakończyła się rekordową sumą 29 486,37 zł.

M.D.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych