fb Wirtualny spacer
04 marca 2019

Medale w Zieleńcu

Mieszkańcy Gminy Śmigiel po raz kolejny wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w Zieleńcu. Tegoroczne, XVII mistrzostwa, odbyły się 2 marca. Zawodnikom na stoku tradycyjnie towarzyszyła burmistrz Małgorzata Adamczak. Jak co roku Gmina Śmigiel zapewniła uczestnikom bezpłatny transport, z którego skorzystało ponad 100 osób.

Reprezentanci ziemi śmigielskiej, w swoich kategoriach wiekowych zdobyli łącznie 13 medali. Narciarze wywalczyli dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy medal. Najlepszy czas w swoich kategoriach wiekowych uzyskali: Julia Mituła i Maria Skrzypczak. Srebrne medale z Zieleńca przywieźli: Bartosz Mituła, Filip Ludwiczak, Monika Jankowska i Kazimierz Jaśkowiak. Brąz zdobyła Agnieszka Adamczak.

W snowboardzie, w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęli: Amelia Chudak i Igor Chudak. Srebro wywalczyli: Jakub Chudak, Hanna Chudak i Michał Wiśniewski. Brąz zdobyła Sara Jóźwiak.

W kategorii open, w niskim starcie I miejsce zajęła Julia Mituła, a drugie Maria Skrzypczak. Trzecie miejsce open w snowboardzie uzyskał Michał Wiśniewski.

Gmina Śmigiel po raz kolejny była współorganizatorem zawodów.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych