2014-12-11

Tenisiści na medal

Drużyny dziewcząt oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, po zwycięstwie na szczeblu powiatowym oraz rejonowym, 2 grudnia wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu. Łącznie w zawodach wzięło udział 27 drużyn, 14 dziewczęcych i 13 chłopięcych. Prawo startu w Mistrzostwach miały po dwa zespoły z każdego rejonu Wielkopolski.
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, w składzie: Oliwia Szuster, Aleksandra Małek i Alicja Węgierska zajęły piąte miejsce. Mistrzem województwa zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Luboniu.
Chłopcy, w składzie: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Tomasz Krzykała, wykazali się lepszą formą i ponownie zajęli najwyższe miejsce na podium tym samym zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski. W finale pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu, wynikiem 3:2. Opiekunem tenisistów była Danuta Strzelczyk.