fb Wirtualny spacer
2013-12-23

Tenisiści na medal

Drużyny dziewcząt oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, po zwycięstwie na szczeblu powiatowym oraz rejonowym, 13 grudnia wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu. Łącznie w zawodach wzięło udział 26 drużyn, 12 dziewczęcych i 14 chłopięcych. Prawo startu w Mistrzostwach miały po dwa zespoły z każdego rejonu Wielkopolski.
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Aleksandra Małek wywalczyły tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski. Mistrzem województwa zostały dziewczęta z SP Ostroróg.

Chłopcy, w składzie: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Łukasz Ciorga, wykazali się lepszą formą i zajęli najwyższe miejsce na podium tym samym zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski. Warto nadmienić, że chłopcy są dopiero w piątej klasie, a najmłodszy zawodnik drużyny Łukasz to czwartoklasista. Wysokie miejsca obu drużyn są największym sukcesem sportowym tenisistów Szkoły Podstawowej w Śmiglu na szczeblu wojewódzkim. Opiekunem tenisistów była Danuta Strzelczyk.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych