fb Wirtualny spacer
2013-03-04

Młodzież zapobiega pożarom

Gminne eliminacje dorocznego ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.n. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się w Szkole Podstawowej w Śmiglu 1 marca 2013 r. Do konkursu stanęło 25 zawodników wyłonionych w eliminacjach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Do zmagań stanęli uczniowie szkół podstawowych w Czaczu, Starym Bojanowie, Śmiglu i Bronikowie oraz gimnazjaliści ze Śmigla, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Bronikowa i Czacza.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury wraz z Wiceprezesem Zarządu MGOSP – Romanem Schillerem i komendantem Gminnym Straży Pożarnych w Śmiglu – Marianem Graczykiem.
Pytania konkursowe przygotowane zostały w formie testu, a o zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów.
W kategorii szkół podstawowych, najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła Józefina Kaczorowska ze Szkoły w Starym Bojanowie uzyskując 24 punkty i zajmując tym samym pierwsze miejsce. O dwa punkty mniej i drugie miejsce zdobył również uczeń  ze Starego Bojanowa - Kamil Błocian. Miejsce trzecie zajęła Wiktoria Skoracka ze szkoły w Czaczu.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą został Marcin Dąbrowski ze Śmigla uzyskując 29 punktów. Dwa kolejne miejsca rozstrzygnęły się po dogrywce. Ostatecznie drugie miejsce zajęła Iga Kozica – uczennica Gimnazjum w Starym Bojanowie, a trzecie Paulina Nowak z Bronikowa.
Dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczyła Wiesława Poleszak-Kraczewska – zastępca Burmistrza Śmigla.

Finaliści śmigielskich eliminacji będą reprezentować gminę podczas turnieju powiatowego, który odbędzie się 19 marca w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie.

AKA
Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych