2012-08-27

Warcabowe zmagania

Kolejny warcabowy turniej w Gminie Śmigiel odbył się 19 sierpnia br. w Restauracji Poemat w Śmiglu. Do zmagań stanęło na starcie 18 zawodników i zawodniczek, którzy przyjechali m.in. ze Studziannej, Lubonia, Wielichowa, Lipna i Wrocławia (Osiedlowy Klub Sportowy „Sokół” Wrocław). Honoru gospodarzy broniły dwie osoby ze Starego Bojanowa.
W warcabach 100-polowych turniej zdecydowanie wygrała, z dorobkiem 16 pkt. Jagoda Bajkowska („Sokół” Wrocław), przegrywając tylko jedną partię z Edwardem Karpińskim ze Starego Bojanowa, który 13 pkt. wywalczył drugą lokatę. Na trzecim miejscu, z 12 pkt. uplasował się Arseniusz Grzelak z Wrocławia.
W turnieju warcabów 64-polowych niepokonanym okazał się 76-letni Roman Geselle z Lubonia uzyskując 15 z 18 możliwych punktów, wyprzedzając Dawida Franka (Karolewko) i Edwarda Karpińskiego.
W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła Jagoda Bajkowska (26 pkt.), przed reprezentantem gospodarzy Edwardem Karpinskim (25pkt.) i Romanem Geselle (24pkt). Tuż za nimi, z dorobkiem 23 pkt. baraż o czwarte miejsce stoczyli: Arseniusz Grzelak (Wrocław) i Dawid Franek (Karolewko). Wygrał nestor polskich warcabów A. Grzelak. O ostatnie, nagradzane szóste miejsce „bój”, z dorobkiem 21 pkt., stoczyło aż trzech graczy: Stanisław Glura (Studzianna) Tymoteusz Myszuk (Lipno) oraz Zbigniew Kotarski (Wielichowo). Zwyciężył Stanisław Glura. Zdobywcy miejsc 1-3 oprócz nagród zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez radnego Powiatu Kościańskiego Krzysztofa Walachowskiego, radnego Rady Miejskiej Śmigla Mariana Drzewieckiego oraz restaurację ''Poemat".