2012-04-13

Warcabowy turniej

II Wiosenny Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Śmigla odbył się 4 marca 2012 r.w sali Domu Wiejskiego w Starym Bojanowie. Jego organizatorem był Edward Karpiński - instruktor sportu warcabowego ze Starego Bojanowa, a patronat nad powyższą imprezą objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu. Do turnieju przystąpiło 24 zawodników i zawodniczek z Poznania, Leszna, Łubnicy, Zielęcina, Gradowic, Studziannej, Gostynia, Pępowa, Starego Bojanowa i Śmigla. Rozgrywki odbywały się systemem rundowym.
Po siedmiogodzinnej, zaciętej walce i rozegraniu aż 109 partii zostało wyłonionych 6 graczy, którzy weszli do rundy finałowej. Ostatecznie, poszczególne lokaty zajęli następujący zawodnicy:
1 miejsce - Stanisław Glura - 8/10pkt. (Studzianna),
2 miejsce - Edward Karpiński - 7pkt. (Stare Bojanowo)
3 miejsce - Tomasz Maćkowiak - 5pkt. (Łubnica)
4 m. - Zbigniew Kotarski - 4 pkt. (Gradowice)
5.Mirosław Palacz - 3 pkt. (Poznań)
6.Piotr Wiatrowski - 3pkt. (Gostyń).

W kategorii pań wygrała Barbara Momot z Gostynia, wyprzedzając Ewelinę Drgas z Zielęcina, Lucynę Głogińską ze Studziannej i Annę Wojciechowską z Poznania. W kategorii szkół podstawowych wygrał Damian Wajman z Gradowic plasując się przed Agnieszką Glogińską ze Studziannej, natomiast wśród gimnazjalistów najlepszy graczem okazał się Erwin Kuszyński ze Studziannej.

Organizator składa serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju.