2011-11-04

Sukcesy śmigielskich tenisistów

W Niechanowie, 2 października odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny  skrzatów i żaków. W zawodach wystartowali zawodnicy KS Polonia Śmigiel, a także GLKS Orlęta Czacz.  W kategorii skrzatów zawodniczka Polonii Weronika Jankowska zajęła miejsce V. Wśród chłopców wysokie IV miejsce wywalczył Łukasz Ciorga.  Pozostali zawodnicy śmigielskiego klubu uplasowali się w przedziale 9-12: Mikołaj Kozak oraz Dawid Ciorga oraz w przedziale 13-16 Bartosz Ludwiczak. W przedziale 13-16 zostali sklasyfikowani również dwaj zawodnicy Czackich Orląt: Daniel Jasiński i Igor Cichowski.
W kategorii żaczki  zawodnicy Polonii uzyskali wysokie noty. Chłopcy zajęli wszystkie miejsca na podium: I miejsce zdobył Jakub Jankowski, II Remigiusz Styziński, a  III Filip Ludwiczak. W kategorii dziewcząt zawodniczka Polonii - Nikola Kortus wywalczyła najwyższe miejsce na podium. Startująca z Orląt Alicja Maślak zajęła miejsce V.

W starszej kategorii wiekowej, kadetów udany występ na  Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Radomsku zaliczył Andrzej Juszczak, który na zajął 24 miejsce wśród reprezentantów Wielkopolski i tym samym otworzył sobie drogę do udziału w kolejnym turnieju, który odbędzie się w Radzyniu Podlaskim.

Na zdjęciu zawodnicy Polonii, od lewej: Remigiusz Styziński, Nikola Kortus, Jakub Jankowski, Filip Ludwiczak.