fb Wirtualny spacer
2011-08-25

Wieś w fotografii

Piękno Karśnic, Nowego Białcza, Księginek oraz Brońska uwiecznili na zdjęciach uczestnicy konkursu fotograficznego „Piękno rodzimej wsi”, który był jednym z elementów Projektu „Alternatywa dla przystanku autobusowego” realizowanego przez Miejsko-Gminny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Śmiglu oraz rady sołeckie: Karśnic, Nowego Białcza, Księginek i Brońska.
Ponad 60 zdjęć oceniało pięcioosobowe jury. Najwyższe noty uzyskało zdjęcie Anny Ratajczak, która tym samym otrzymała pierwszą nagrodę. Dwa kolejne zdjęcia które zostały wysoko ocenione wykonała Basia Witkiewicz i to jej jury przyznało drugą nagrodę. Trzecią nagrodę zdobyła Marta Pietrzak. W konkursie przyznano również wyróżnienia. I wyróżnienie otrzymała Katarzyna Dubska, II wyróżnienie jury przyznano: Darii Meissner, Paulinie Dubskiej, Paulinie Leśniczak i Sandrze Ratajczak, III wyróżnienie Bogdanowi Maćkowiakowi i Urszuli Nędzy, III wyróżnienie Lucynie Nędzy i Dawidowi Witkiewiczowi i V wyróżnienie: Bożenie Nędzy, Hannie Ratajczak, Mateuszowi Jaworskiemu, Janinie Kędziorze, Tomaszowi Ratajczakowi i Dagmarze Maćkowiak.  
Na realizację projektu i nagrody dla zwycięzców konkursu organizatorzy, z pomocą pracownika Urzędu Miejskiego, pozyskali dotację w wysokości 16 440 zł z Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Nagrody dla autorów wyróżnionych zdjęć ufundował Burmistrz Śmigla i Starosta Kościański. Dodatkową nagrodą dla uczestników konkursu było opublikowanie zdjęć na wydanych przez realizatora projektu pocztówkach.
Konkurs fotograficzny był tylko jednym z kilku przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu. Dużym wyzwaniem było zagospodarowanie terenu w Karśnicach na miejsce rekreacyjno-sportowe. Został on ogrodzony leśną siatką, obsadzony drzewkami i roślinami ozdobnymi, wydzielono na nim miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, stanął tam także murowany grill oraz drewniane ławki i stoły. W ramach projektu zakupiono również wyposażenie dla sportowego boiska: kosiarkę do trawy, maszynkę do wyznaczania linii na boisku, chorągiewki znakujące boisko, siatki do piłki nożnej oraz do siatkówki, a także wąż do podlewania. Dużą część pracy wykonali samodzielnie mieszkańcy wiosek, które brały udział w przedsięwzięciu. Dla najbardziej zaangażowanych organizatorzy przygotowali drobne upominki, które otrzymali: Jerzy Kozłowski oraz Andrzej Łakomy – wykonawcy murowanego grilla.
Zwycięzcy konkursu fotograficznego odebrali nagrody podczas imprezy podsumowującej projekt, która odbyła się 7 sierpnia.     
Wzięli w niej udział m.in.: Burmistrz Śmigla Wiktor Snela, Wiceburmistrz Wiesława Poleszak-Kraczewska, Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla – Wiesław Kasperski,  Przewodniczący Miejsko-Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Zygmunt Konieczny, Wiceprzewodnicząca MGZRKiOR Eliza Dolczewska, inspektor ds. organizacyjnych MGZRKiOR Krzysztof Walachowski oraz członek Prezydium MGZRKiOR Paweł Dudziak.
Deszczowa aura nie sprzyjała plenerowej zabawie, dlatego organizatorzy zmuszeni byli przenieść imprezę na salę w Karśnicach, jednak zaplanowane mecze piłkarskie między drużynami z wiosek odbyły się. W strugach deszczu pierwsze miejsce wywalczyła ekipa z Księginek, II z Karśnic, III z Brońska, a IV z Nowego Białcza.

Imprezie towarzyszyła również wystawa wszystkich zdjęć biorących udział w konkursie.

AKA

Zdjęcia z konkursu:

Wiesława Poleszak-Kraczewska - zastępca Burmistrza Śmigla, Jerzy Kozłowski oraz Andrzej Łakomemu – wykonawcy murowanego grilla

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych