2009-07-17

Podsumowanie sezonu czackich Orląt

Sezon tenisa stołowego rozpoczyna się od września i trwa, tak jak rok szkolny, przez dziesięć miesięcy. W tym czasie odbywa się wiele turniejów i ligowych meczy.
Zawodniczki i zawodnicy trenujący w klubie GLKS „Orlęta” Czacz, w minionym sezonie 2008/2009 wzięli udział w około stu imprezach sportowych, odnosząc wiele sukcesów w turniejach organizowanych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, jak również na arenach Wielkopolski.
Dużym osiągnięciem dla klubu było zdobycie 10 miejsca (na 73 kluby) we współzawodnictwie ogólnym Województwa Wielkopolskiego, a w Okręgu Leszczyńskim (z 16 klubów) miejsca 2.
Warto podkreślić iż na sukcesy pracowali młodzi tenisiści - miejscowi wychowankowie klubu.
W kategorii żaczek, Joanna Maślak, uczennica klasy trzeciej szkoły podstawowej w Czaczu, mistrzyni Okręgu Leszczyńskiego wygrała wszystkie trzy turnieje okręgowe. Joanna zwyciężyła w dwóch turniejach wielkopolskich: mikołajkowym i wielkanocnym klas trzecich, stanęła na podium w II Wielkopolskim Turnieju Żaczek w Poznaniu, została także drużynową wicemistrzynią województwa UKS, a w Objezierzu brała udział w półfinałach do Mistrzostw Polski. Dwa razy stanęła na podium w wyższej kategorii wiekowej – młodziczek, w Okręgu Leszczyńskim zajęła miejsce trzecie. Także godnie reprezentowała szkołę, zajmując czwarte miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych.
W Mistrzostwach Wielkopolski Żaczek w Niechanowie pokonała 7 zawodniczek i zajęła piąte miejsce, przegrywając tylko jedną grę 2-3 z miejscową zawodniczką Barbarą Jóźwiak. Zajęła też piąte miejsce w Mini Olimpic Games w Krzyżu Wielkopolskim, dające jej awans do półfinałów. Od przyszłego sezonu, Joanna będzie rozstawiana z numerem jeden w kategorii żaczek w Wielkopolsce.
Wiele sukcesów odnieśli bracia Rafał i Szymon Pelec, aktualni drużynowi Mistrzowie Województwa Wielkopolskiego Żaków. W Objezierzu zdobyli pierwsze miejsce, które uprawniło chłopców do udziału w półfinałach do Mistrzostw Polski.
W pierwszym meczu pokonali 3-1 Skoczek Sopot. W drugim meczu ulegli UKS Chełmno, które awansowało do finału w Rzeszowie.
Chłopcy odnieśli także wiele sukcesów indywidualnie. Turniej Mikołajkowy Wielkopolski w Kąkolewie, w kategorii klas klas II wygrał Szymon, a klas III Rafał. Szymon awansował również do półfinałów Mini Olimpic Games w Krzyżu Wielkopolskim.
Nieco gorzej wiodło się w rozgrywkach ligowych, zespół nie utrzymał się w klasie okręgowej i od przyszłego sezonu będzie brał udział w A-klasie
W lidze juniorów w Okręgu Leszczyńskim, chłopcy zajęli miejsce czwarte. W drugiej lidze kobiet zawodniczki Orląt zajęły ostatnie miejsce, a w drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek, zajęły miejsce czwarte.
Oto zawodniczki i zawodnicy którzy wystąpili w turniejach i swą sportową postawą znaleźli się w pierwszej dziesiątce Województwa Wielkopolskiego: Paulina Maślak, Estera Obiegała, Marika Maślak, Magdalena Brodowiak, Kamila Maćkowiak, Joanna Maślak, Alicja Maślak, Daria Frankiewicz, Wojciech Czachowski, Mikołaj Selmoser, Marcin Woźniak, Przemysław Pelec, Szymon Szłapka, Rafał Pelec, Szymon Pelec.

Młodym tenisistom z Czacza, życzymy udanego startu w nadchodzącym sezonie 2009/2010 oraz wiele sukcesów na arenach ogólnopolskich.