2007-04-23

Tenisiści Poloni Arsenał będą walczyć o Mistrzostwo Polski

Kolejne zwycięskie puchary przywieźli z Jarocina i Poznania tenisiści Klubu Sportowego Polonia Arsenał Śmigiel.

W stolicy województwa, 14 kwietnia podczas indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Wielkopolski juniorek i juniorów, chłopcy – Łukasz Szymański, Michał Gzylkowiak i Jędrzej Skrzypek zdobyli dla klubu I miejsce,

od lewej Jędrzej Skrzypek, Łukasz Szymański, Michał Gzylkowiak

a dziewczęta – Weronika Żurek i Sandra Mazurek miejsce II. Obydwie drużyny zakwalifikowały się tym samym do półfinałowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 28 kwietnia w Gdańsku.  Indywidualnie sukces odniósł również Łukasz Szymański zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski i awansując zarazem do półfinałów mistrzostw kraju. Nieco miej szczęścia miał Michał Gzylkowiak uplasowując się na miejscu V. Dziewczęta indywidualnie nie zdobyły pucharów, ale Weronika Żurek wywalczyła miejsce IV, a Sandra Mazurek IX.

od lewej Sandra Mazurek i Weronika Żurek

Z najlepszej strony zaprezentowały się w Jarocinie 15 kwietnia drużynowo kadetki – siostry Justyna i Ewelina Żurek - zdobywając dla klubu złoto i awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

od lewej Ewelina Żurek i jej siostra Justyna

Indywidualnie lepsza okazała się Justyna, uplasowując się na miejscu IV, Ewelina była siódma. Kadetom nie udało się zdobyć pucharów. Indywidualnie Przemek Grzesiewicz zajął miejsce V, Mateusz Skorupiński IX, a Wojtek Przybylski X.

od lwewej Mateusz Skorupiński, Wojtek Przybylski, Przemek Grzesiewicz oraz trener Tadeusz Kozłowski

Jako drużyna byli na miejscu IV.

Zawodnicy prawo startu wywalczyli sobie w trzech turniejach kwalifikacyjnych (wrześniu, grudniu ub.r. i lutym br., gdzie w każdym uczestniczyło około 70 zawodników), a Mistrzostwa były podsumowaniem kończącego się sezonu 2006/2007.

Trenerzy oraz zawodnicy KS Polonia Arsenał Śmigiel dziękują panu Krzysztofowi Moszakowi za bezinteresowną pomoc i wykonanie napisów na koszulkach zawodników.