2005-04-18

Szachowy turniej strefowy

Duża impreza szachowa, półfinały do Mistrzostw Wielkopolski Strefy Zachodniej, były rozgrywane 9 i 10 kwietnia w Śmiglu. Przy szachowych planszach w sumie zasiadło 133 zawodniczki i zawodnicy, tocząc pojedynki o ufundowane przez Józefa Cieślę, burmistrza Śmigla, w pięciu kategoriach panów i chłopców i tyluż pań i dziewcząt. Bezpośrednim organizatorem imprezy była Małgorzata Adamczak ze Śmigla, niegdyś świetna zawodniczka z krajowej kadry, a dziś pełnomocnik Wielkopolskiego Związku Szachowego.

Gospodarze i klub szachowy „Wieża” tym razem nie uzyskali wielkich sukcesów, tym niemniej wprowadzili do finałów czworo zawodników. Najcenniejszy wynik i medalowe trzecie miejsce zdobyła w kategorii do 18 lat Małgorzata Łupicka. Basia Janowicz (kat. do 9 lat) została sklasyfikowana na miejscu 6-tym, Agnieszka Adamczak (do 13 lat) również na 6-tym. Wśród chłopców Michał Świtała zajął 7-mą lokatę w grupie do 15 lat.