fb Wirtualny spacer
2003-08-19

IX Otwarty Minitriathlon - Śmigiel 2003

W miniony piątek 15 sierpnia br. został rozegrany IX Otwarty Minitriathlon. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Śmigla Józef Cieśla. Gościnnie przybył także Wicestarosta Kościański Michał Jurga. Organizatorem zawodów był Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, a współorganizatorami Centrum Kultury w Śmiglu oraz Stowarzyszenie „Wiatraki”.
W rozgrywkach uczestniczyło 35 zawodników w wieku od 12 do 62 lat, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza, od 11 do 13 lat, następnie 14 do 16 lat oraz powyżej 17. Minitriathlon rozpoczął się od konkurencji w pływaniu, następnie jazda rowerem po wyznaczonej trasie oraz bieg.

W kategorii chłopców 11-13 lat po przepłynięciu 25 m w basenie, przejechaniu 2,5 km rowerem oraz przebiegnięciu 800 m następujące miejsca zajęli:

I miejsce Łukasz Kraczewski - Śmigiel (w czasie łącznym 12 min. 34 sek.)
II miejsce Łukasz Ambroży - Śmigiel
II miejsce Dariusz Talikadze – Kościan

W kategorii chłopców 14-16 lat po przepłynięciu 50 m w basenie, przejechaniu 5 km rowerem oraz przebiegnięciu 1,5 km następujące miejsca zajęli:

I miejsce Artur Przybylak – Leszno (w czasie łącznym 20 min. 18 sek.)
II miejsce Bartosz Świątkowski – Kościan
III miejsce Łukasz Jankowiak – Śmigiel

W kategorii OPEN Kobiet po pokonaniu 50 m w basenie, 5 km Rowerem oraz 1,5 km biegu, następujące miejsca zajęły:

I miejsce Agnieszka Nickowska – Kościan ( w czasie łącznym 22 min 19 sek.)
II miejsce Katarzyna Kania – Poniec
III miejsce Małgorzata Wlekły – Kościan
IV miejsce Małgorzata Adamczak – Śmigiel
V miejsce Katarzyna Nowak – Poznań

W kategorii OPEN Mężczyzn po pokonaniu 100 m w basenie, 12,5 km Rowerem oraz 5 km biegu, następujące miejsca zajęli:

I miejsce Marcin Nowak – Poznań ( w czasie łącznym 42 min.54 sek.)
II miejsce Gerard Wlekły – Kościan
III miejsce Hubert Ratajczak – Śmigiel
IV miejsce Mariusz Golec – Księginki
V miejsce Roman Talikadze – Kościan
VI miejsce Piotr Mulczyński – Śmigiel

W kategorii OPEN Kobiet puchary dla najlepszych trzech Pań ufundował Burmistrz Śmigla Józef Cieśla. W kategorii OPEN Mężczyzn puchary dla najlepszych trzech Panów ufundował Starosta Kościański Andrzej Jęcz. Uczestnicy ponadto otrzymali wiele innych nagród rzeczowych.
Spośród uczestników minitriathlonu rozlosowano rower turystyczny sponsorowany przez „Auto- Komis” pana Wojciecha Domagały, który otrzymała Małgorzata Adamczak ze Śmigla.
Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu imprezy Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Śmigla.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych