fb Wirtualny spacer
05 stycznia 2021

ALVO Medical laureatem konkursu

Robot do dezynfekcji UV-C ALVO® Ultra V-bot śmigielskiej firmy ALVO Medical został nagrodzony w kursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”.

Konkurs corocznie kierowany jest do przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. W 2020 roku ALVO Medical było jedną z trzech firm, które otrzymały równorzędny status laureata tej edycji konkursu. Ocenie kapituły poddanych zostało łącznie 31 wniosków.

ALVO® Ultra V-bot to pierwszy polski robot do bio-dekontaminacji przy użyciu światła UV-C, z udowodnioną technologią redukcji skażenia biologicznego. Promieniowanie UV-C unieszkodliwia lub zabija mikroorganizmy poprzez zniszczenie kwasu nukleinowego i przerwanie łańcucha DNA - realizuje proces dezynfekcji w czasie ok. 10 min. w pomieszczeniu 16 m2.
Robot doprowadzony do drzwi zewnętrznych placówki publicznej może zostać przemieszczony w głąb budynku z poziomu tabletowej konsoli sterującej w oparciu o informację z przedniej kamery, pokonując bez bezpośredniego wsparcia człowieka nawet 2-centymetrowe progi.   

ALVO® Ultra V-bot otwiera nową linię produktów marki ALVO Medical. Firma ALVO to polski producent innowacyjnych rozwiązań do sal operacyjnych – modułowej infrastruktury higienicznej, ścian, drzwi, szaf chirurgicznych oraz mebli, a także urządzeń medycznych dla bloków operacyjnych i oddziałów szpitalnych. W ciągu 27 lat działalności ALVO wyposażyła ponad 2000 sal operacyjnych w ponad 70 krajach, od Polski przez Skandynawię, Bliski, Środkowy i Daleki Wschód, po kraje obu Ameryk. Odbiorcami ALVO są zarówno inwestorzy budujący prywatne szpitale, jak i duże kliniczne szpitale publiczne oraz szpitale wojskowe. W ciągu ostatnich pięciu lat firma uruchomiła też produkcję szpitali modułowych, opartych o system kontenerowy, do szybkiego rozlokowania w ramach rezerw taktycznych, w miejscach objętych epidemią, katastrofą naturalną czy konfliktem zbrojnym.

Fot. ALVO

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych