fb Wirtualny spacer
05 stycznia 2021

ALVO Medical laureatem konkursu

Robot do dezynfekcji UV-C ALVO® Ultra V-bot śmigielskiej firmy ALVO Medical został nagrodzony w kursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”.

Konkurs corocznie kierowany jest do przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. W 2020 roku ALVO Medical było jedną z trzech firm, które otrzymały równorzędny status laureata tej edycji konkursu. Ocenie kapituły poddanych zostało łącznie 31 wniosków.

ALVO® Ultra V-bot to pierwszy polski robot do bio-dekontaminacji przy użyciu światła UV-C, z udowodnioną technologią redukcji skażenia biologicznego. Promieniowanie UV-C unieszkodliwia lub zabija mikroorganizmy poprzez zniszczenie kwasu nukleinowego i przerwanie łańcucha DNA - realizuje proces dezynfekcji w czasie ok. 10 min. w pomieszczeniu 16 m2.
Robot doprowadzony do drzwi zewnętrznych placówki publicznej może zostać przemieszczony w głąb budynku z poziomu tabletowej konsoli sterującej w oparciu o informację z przedniej kamery, pokonując bez bezpośredniego wsparcia człowieka nawet 2-centymetrowe progi.   

ALVO® Ultra V-bot otwiera nową linię produktów marki ALVO Medical. Firma ALVO to polski producent innowacyjnych rozwiązań do sal operacyjnych – modułowej infrastruktury higienicznej, ścian, drzwi, szaf chirurgicznych oraz mebli, a także urządzeń medycznych dla bloków operacyjnych i oddziałów szpitalnych. W ciągu 27 lat działalności ALVO wyposażyła ponad 2000 sal operacyjnych w ponad 70 krajach, od Polski przez Skandynawię, Bliski, Środkowy i Daleki Wschód, po kraje obu Ameryk. Odbiorcami ALVO są zarówno inwestorzy budujący prywatne szpitale, jak i duże kliniczne szpitale publiczne oraz szpitale wojskowe. W ciągu ostatnich pięciu lat firma uruchomiła też produkcję szpitali modułowych, opartych o system kontenerowy, do szybkiego rozlokowania w ramach rezerw taktycznych, w miejscach objętych epidemią, katastrofą naturalną czy konfliktem zbrojnym.

Fot. ALVO

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych