fb Wirtualny spacer
27 września 2019

Aktywna Nowa Wieś

Mieszkańcy Nowej Wsi kisili kapustę i darli pierze. Prezentacja tych dawnych domowych zajęć była jednym z wielu punktów w programie imprezy odbywającej się 21 września br. pod hasłem: Jeszcze nie takie stare, a dla niektórych już nowe. Dodatkową atrakcją tego dnia był program  z tekstami w gwarze poznańskiej przygotowany przez mieszkańców wsi, a także potrawy, które kiedyś królowały na wielkopolskich stołach. Uczestnicy imprezy mogli skosztować m.in. szarych klusek okraszonych skwarkami, kwaśnych pyr, czy ślepych ryb.

Wydarzenie w Nowej Wsi odbyło się w ramach projektu pn. Jeszcze nie takie stare a dla niektórych już nowe, realizowanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo lokalne w Śmiglu przy współpracy z Radą Sołecką Nowej Wsi. Projekt  otrzymał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Kolejnym przedsięwzięciem w ramach powyższego projektu będą warsztaty dla dzieci z robienia zabawek z owoców jesieni.

Ostatni miesiąc dla mieszkańców Nowej Wsi był bardzo aktywny. Na przełomie sierpnia i września grupa mieszkańców wsi wraz z przyjaciółmi zwiedzała także Bieszczady.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych