fb Wirtualny spacer
14 lipca 2016

Alternatywa dla komputera

Trwa realizacja projektu pt."Alternatywa dla komputera". W ramach projektu przewidziano budowę placu z planszami gier podwórkowych na boisku sportowym pomiędzy Karśnicami a Nowym Białczem, rajd rowerowy oraz turniej gier podwórkowych. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich została zakupiona kostka brukowa, a mieszkańcy 6 wsi gminy Śmigiel - Nowego Białcza, Starego Białcza, Skoraczewa, Karśnic, Księginek i Brońska - w czynie społecznym zbudowali plac z planszami gier podwórkowych powstał m.in. pajac, klasy, warcaby, kółko-krzyżyk, wąż, schody.

W sobotę 9 lipca grupa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i opiekunami wybrała się na rajd rowerowy do gospodarstwa agroturystycznego U Kowola w Kluczewie.

W Kluczewie na uczestników czekało wiele atrakcji: słodka niespodzianka, zwiedzanie 100-letniej chaty urządzonej w staropolskim stylu, pokaz przędzenia wełny, wyrabianie masła, sera, kucie ,,podkowy szczęścia", pokaz prasowania żelazkiem ,,z duszą'', dojenie krowy, przejażdżka bryczką po malowniczych okolicach, wejście na wieżę widokową w Siekowie, ognisko z pieczeniem kiełbasy.

Organizatorzy dziękują wszystkim chętnym do działania mieszkańcom, którzy wsparli budowę placu, Stowarzyszeniu Partnerstwo Lokalne w Śmiglu oraz Gminie Śmigiel za wsparcie przy realizacji projektu, Państwu Marioli i  Krzysztofowi Pieśniak z gospodarstwa agroturystycznego "U Kowola" za wspaniałą gościnę i niezapomniane wrażenia oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za kamizelki odblaskowe.

W ramach projektu zaplanowany jest również Turniej Gier Podwórkowych, który odbędzie się 20 sierpnia.

Projekt jest realizowany przez grupę nieformalną pod Patronatem Stowarzyszenia "Partnerstwo Lokalne w Śmiglu" w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2016 dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych