fb Wirtualny spacer
19 października 2016

Bronikowo poznało Ławicę

W poniedziałek 17 października 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Bronikowie z klas od III szkoły podstawowej do III gimnazjum wzięli udział w programie edukacyjno-poznawczym dla dzieci i młodzieży „POZnaj Ławicę” Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego.

Uczniowie przez trzy godziny zapoznawali się szczegółowo z funkcjonowaniem lotniska, przede wszystkim: zwiedzili terminal pasażerski w części ogólnodostępnej wraz z antresolą i tarasem widokowym; przeszli przez prawdziwą „ścieżkę pasażera”, która obejmowała: wydanie okazjonalnych „kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów.


Następnie grupa zwiedziła halę odlotów, salon Business Executive Lounge oraz restaurację Travel Chef w hali odlotów. Kolejnym punktem programu był boarding przy wyjściu do samolotu oraz objazd po płycie lotniska autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services. Starsi uczniowie spotkali się z pracownikiem Punktu Informacji w hali przylotów a jeden z uczniów - Arek Lorenz z klasy II gimnazjum mógł sprawdzić swoich sił jako pracownik punktu informacyjnego lotniska.

Atrakcją dla uczniów był także przejazd do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i prezentacja z udziałem strażaków. Na koniec grupa wróciła do terminalu pasażerskiego i obejrzeli część zastrzeżoną hali przylotów.

Wyjazd zakończył quiz sprawdzający wiedzę na temat lotniska, w którym uczniowie poradzili sobie znakomicie, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki firmowe.

Wycieczkę zorganizowali pracownicy Zespołu Szkół w Bronikowie: Paulina Jurga, Karolina Frąk, Bernadeta Bojek, Joanna Wower i Milena Kucharczak-Skorupka.

Tekst i fot. Paulina Jurga

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych