fb Wirtualny spacer
29 lipca 2019

Defibrylator już dostępny

Na śmigielskim rynku zamontowany został defibrylator ZOLL AED 3 - kompleksowe rozwiązanie wspierające ratowanie ludzkiego życia w oparciu o najlepsze dostępne na świecie technologie.

W razie potrzeby użycia urządzenia, za pomocą dźwięków i animacji instruuje ono osobę udzielającą pierwszej pomocy w jaki sposób podejmować działania. Poza standardowym działaniem, defibrylator przeprowadza na osobie poszkodowanej badanie EKG i podpowiada w jaki sposób pomoc ma być udzielona; pomaga w określeniu siły ucisku klatki piersiowej oraz nadaje tempo uciśnięć.

Urządzenie jest zamontowane w specjalnej kapsule Six Case SC1330, odpornej na upały i mrozy.

- Na pewno nie zaprzestaniemy na montażu jednego urządzenia. Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia to priorytet. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w AED wyposażymy budynek Urzędu Miejskiego. - komentuje burmistrz Małgorzata Adamczak. - Urządzenie jest tak skonstruowane, że jego obsługa nikomu nie powinna sprawić problemu. Wszystko jest jasne i czytelne. Życie jest nieprzewidywalne, nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie będziemy musieli takiego defibrylatora użyć. Dlatego w najbliższym czasie do wszystkich mieszkańców wyślemy ulotkę z instrukcją obsługi urządzenia. Warto taką wiedzę posiadać. – dodaje zastępca burmistrza Marcin Jurga.

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego działanie urządzenia - https://www.youtube.com/watch?v=M_T4JlCCMkA.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych