fb Wirtualny spacer
29 maja 2017

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Śmigla

Centralnym punktem obchodów XXVI Dni Śmigla była uroczysta sesja Rady Miejskiej, która odbyła się 26 maja. Tradycyjnie, w obecności licznych gości, m.in. Wojciecha Ziemniaka - posła na Sejm RP, Stefana Stachowiaka - wicestarosty kościańskiego oraz radnych, burmistrzów i przewodniczących rad ziemi kościańskiej, odznaczonych przez Radę Medalem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Śmigiel” i honorowych obywateli Miasta i Gminy Śmigiel, uroczystość odbyła się w Centrum Kultury. Szczególnie pieczołowicie przygotowano ceremoniał nadania honorowego obywatelstwa Śmigla prof. dr hab. Alinie Dudkowiak, rodowitej śmigielance, która w swojej pracy naukowo-badawczej odniosła sukces ugruntowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Aktu dekoracji dokonał Wiesław Kasperski – przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla w asyście Małgorzaty Adamczak – burmistrz Śmigla oraz Krzysztofa Łącznego – wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

Motywem przewodnim tegorocznej uroczystej sesji było rolnictwo. Referat pt. „Rolnicze oblicze ziemi śmigielskiej” odczytała radna Anna Jaworska. Burmistrz oraz przewodniczący rady skorzystali z okazji i złożyli gratulacje obecnemu na uroczystości Łukaszowi Kamieniarzowi, rolnikowi z Olszewa, który otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Wielkopolskiego w konkursie „Wielkopolski Rolnik Roku 2016”. Głos w kwestiach rolniczych zabrał również Zygmunt Konieczny – prezes Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Śmiglu.

W sesji wzięła także udział delegacja artystów z Neufchâteau we Francji wraz z przewodniczącym komitetu ds. partnerstwa Jeanem Michel Gregoire, któremu towarzyszyła żona. Otwarcie wystawy obrazów i rzeźb Marie-The i Clauda Weber nastąpiło po uroczystej sesji.

Całą uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych miejscowych szkół i organizacji, jak również koncert w wykonaniu Piotra Zubka – laureata Festiwalu „MUZOL”.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych