fb Wirtualny spacer
28 maja 2018

Dni Śmigla z rekordem Polski

Wzorem poprzednich lat, trzydniowe obchody XXVII Dni Śmigla zainaugurowała Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Śmigla.

W tym roku sesja odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, hasło przewodnie sesji brzmiało „Niepodległa – spełnione marzenie pokoleń”. Okolicznościowy wykład wygłosił Piotr Filipowicz. O część artystyczną zadbała Kapela po Zagonach.

Artystyczna część tegorocznych imienin miasta odbyła się na placu targowym. Jak co roku, otwarcia dokonali burmistrz Małgorzata Adamczak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, którzy symbolicznie przekazali klucz do bram miasta na ręce przedstawicieli mieszkańców – przedszkolaka Stasia Błaszkowskiego oraz uczestniczki Klubu Seniora „Tęcza” Pani Zofii Tomaszewskiej.

Następnie na scenie zaprezentował się kościański zespół „ManuFunktura”, a po nim Ray Wilson – były wokalista legendarnego zespołu „Genesis”. Wieczór zakończyła dyskoteka z DJ Max.


Drugi dzień obchodów rozpoczął się akcją poboru krwi. Na jej oddanie zdecydowało się 19 osób. Już od 14:30 można było wziąć udział w Rowerowej Akademii, gdzie poprzez zabawę, dzieci uczyły się przepisów ruchu drogowego. O godzinie 18:00 na scenie zaprezentował się śmigielski zespół „Atmosfera”. Następnie pod sceną odbył się ekstremalny pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, który przybrał nieoczekiwany finał. Podczas wykonywania skoku wzwyż na rowerze udało się bowiem pobić rekord Polski! Jest on co prawda nieoficjalny, gdyż nie ma oficjalnej instytucji rejestrującej tego typu rekordy, jednak zarówno widzom jak i samemu rekordziście to nie przeszkadzało i radość była ogromna. Poprzedni rekord został ustanowiony w październiku 2017 i wynosił 130 cm. Od soboty wynosi on 133 cm. Dawkę pozytywnej energii zapewnił litewski zespół „Black Biceps”, a punktem kulminacyjnym wieczoru był koncert zespołu „Power Play”. Po nim odbyła się jeszcze zabawa taneczna z zespołem „Holiday’s”.

Ostatniego dnia przedstawienie interaktywne dla dzieci zaprezentował poznański teatr „Łata”, po którym na scenie wystąpili lokalni artyści – Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu wraz z gościnnym udziałem mażoretek z Lipna, wokalistki Studia Piosenki „Muzol”, zespoły taneczne: Pryzmat oraz MM Dance Studio, a także akrobatka Marina Laikina. Trzydniowe wydarzenie zakończył występ zielonogórskiego kabaretu „Jurki”.

MM
fot. M. Dymarkowska

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych