fb Wirtualny spacer
27 maja 2019

XXVIII Dni Śmigla za nami

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Śmigla zainaugurowała XXVIII Dni Śmigla, które odbyły się 24-26 maja 2019 r.

Wydarzenie było okazją do przedpremierowej prezentacji sali widowiskowej Centrum Kultury po zakończonym remoncie. Okolicznościowy wykład wygłosił dr hab. Maksymilian Stanulewicz. O krótki koncert zadbała grupa „Familiaris”.

Podczas Sesji medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Śmigiel” otrzymał Henryk Szul, wieloletni sołtys wsi Czacz, radny Rady Miejskiej Śmigla oraz naczelnik i prezes OSP Czacz.

Artystyczna część Dni Miasta odbyła się jak co roku na placu targowym. W piątek zaprezentowali się Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni oraz zespół „Eratox”. Na zakończenie odbyła się dyskoteka z DJ Maciejem Brzezińskim.

W sobotę od 15:00 można było skorzystać ze strefy VR – czyli strefy wirtualnej rzeczywistości, wykreowana komputerowo przestrzeń, do której uczestnicy przenoszeni są za pomocą specjalnych gogli. O godzinie 16:00 na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne „Pryzmat” oraz szkoła tańca „Poezja”, a następnie Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”. Po nich przyszedł czas na satyryka Marcina Dańca, który w swoim niepowtarzalnym stylu potrafił nawiązać kontakt z publicznością i z przymrużeniem oka komentować bieżące wydarzenia. O 19:00 temperatura powietrza wyraźnie się podniosła, a to za sprawą energetycznego zespołu „Ogień”. Laureaci Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z 2017 roku właśnie w Śmiglu w roku 2013 zagrali swój pierwszy w karierze koncert, dlatego sobotni występ podczas Dni Śmigla traktowali szczególnie. Po nich na scenie zaprezentował się Sebastian Riedel – syn wokalisty legendarnej grupy „Dżem” oraz zespół Cree. Koncert upamiętniający Ryszarda Riedla obfitował w znane wszystkim utwory „Dżemu”, a także autorskie utwory zespołu. Po zakończeniu klimatycznego koncertu, do zabawy tanecznej zachęcał zespół „Tictak”.

Ostatniego dnia animacje dla dzieci zapewniał duet klaunów - Rupert i Rico, a w przerwach między zabawami prezentowały się wokaliści Studia Piosenki „Muzol”. Trzydniowe wydarzenie zakończyły koncerty włoskich przebojów Dario Isidorisa oraz tegorocznych uczestniczek Konkursu Piosenki Eurowizji – Tulia.

Jak co roku, o „Dni Śmigla na sportowo” zadbał OKFiR, który przygotował: rajd rowerowy, turniej tenisa stołowego, dziecięco-młodzieżowe wyścigi rowerowe, turniej piłki nożnej mężczyzn niezrzeszonych oraz rajd na rolkach.

MM
fot. M. Dymarkowska

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych