fb Wirtualny spacer
13 marca 2017

Dzień Kobiet dla gospodyń

Ponad 160. pań z 11 kół gospodyń wiejskich gminy Śmigiel, 10 marca w sali wiejskiej w Nietążkowie świętowało Dzień Kobiet. Członkinie KGW wspólnie  obchodziły święto kobiet po raz drugi. W roku ubiegłym panie zebrały się w Poladowie.

Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu kół i wsparciu burmistrz Małgorzaty Adamczak. W uroczystości, uczestniczył także Wiesław Kasperski – przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, który złożył wszystkim paniom życzenia oraz, w asyście Gwidona Kaczmarka – kierownika Posterunku w Śmiglu, wręczył im róże. Wśród kobiet były też radne rady miejskiej: Gabryela Kasperska, Beata Żyto i Danuta Strzelczyk.

Na stołach nie zabrakło domowych wypieków gospodyń, zaś burmistrz Małgorzata Adamczak zadbała o atrakcje wieczoru. Gościnnie na parkiecie zaprezentowała się para taneczna: Mikołaj Kaczmarek i Roksana Ladra z Klubu Tańca Towarzyskiego „aMOK” w Lesznie. Para wykonała pokaz tańców latynoamerykańskich. Najmłodsza na sali kobietka, dziesięcioletnia Julia Siejak, zaśpiewała dla pań, a Eugeniusz Kurasińki, dyrektor Centrum Kultury i jednocześnie instruktor tańca, wspólnie z członkami dorosłej grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” przeprowadził pokaz układów tanecznych.

Niespodzianką była ostatnia atrakcja wieczoru, gry i zabawy przeprowadzone przez profesjonalnego animatora, które dostarczyły wszystkim wiele uciechy.

W obchodach wzięły udział gospodynie z: Morownicy, Czacza, Sierpowa, Żegrówka, Robaczyna, Poladowa, Bruszczewa, Brońska, Śmigla, Nowej Wsi i Karśnic. Nie zabrakło również wspólnego odśpiewania „Sto lat” dla obchodzącego niedawno 60-lecia działalności, KGW Brońsko.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych